95 % військовослужбовців потребують стоматологічної допомоги, — медики Дніпра

«Надання стоматологічної допомоги військовослужбовцям в умовах збройного конфлікту», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли начальник стоматологічного відділення Дніпровського військового госпуталю, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Ігор Матрос-Таранець та декан стоматологічного факультету Дніпропетровської медичної академії, професор кафедри хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології, заслужений лікар України Олександр Гудар’ян.

«З 2014 року стоматологічна допомога ветеранам та бійцям зі сходу України надавалася співробітниками стоматологічного факультету Дніпропетровської медакадемії безоплатно на клінічних базах, що розташовані на території міських стоматологічних поліклінік, а також при нашому навчально-клінічному центрі. В 2017 році, завдяки зусиллям Ігоря Матроса-Таранеця та керівництва медакадемії, було відкрито навчально-клінічний центр стоматології на базі Дніпровського військового госпіталю. Це потужний заклад, що відповідає усім європейським стандартам. Включає в себе хірургічно-амбулаторний кабінет та кабінет імплантації, де є все необхідне стоматологічне обладнання. В центрі працюють викладачі медакадемії, студенти 5 курсу, інтерни, клінічні ординатори та співробітники відділення стоматології Дніпровського військового госпіталю. Тут військовослужбовці можуть безкоштовно отримати повну стоматологічну допомогу, включаючи протезування», — розповідає Олександр Гудар’ян.
За словами Ігоря Матроса-Таранеця, сьогодні 95 % військовослужбовців потребують стоматологічної допомоги.

95 % військовослужбовців потребують стоматологічної допомоги, - медики Дніпра - рис. 1
«Більшість бійців, які приходять служити за контрактом або призовом на строкову службу, не мають стоматологічного здоров’я. Тобто будь-яка стоматологічна хвороба може не лише вивести одного бійця зі строю, а й лишити боєздатності цілий підрозділ. Тому проблема потребує негайного вирішення. Добре, що медичною службою Збройних сил України і волонтерським рухом організована стоматологічна допомога бійцям. Але повинна існувати спеціальна державна програма, яка забезпечить надання стоматологічної допомоги на етапі до призову на військову службу», — говорить Ігорь Матрос-Таранець.
Як розповів полковник медичної служби, кількість військових стоматологів розрахована таким чином, щоб вони займалися лише поточними першочерговими питаннями. Але лікарів недостатньо, щоб надати допомогу усім бійцям, що мають стоматологічні захворювання. Керуючись загальною задачею переходу до стандартів країн НАТО із надання медичної допомоги, ми повинні довести свій рівень до затверджених стандартів.

Раніше ми розповідали про те, з якими проблемами стикаються співвласники багатоквартирних будинків у Дніпрі.

Теги: