Днепровский активист дает советы как бороться с газовыми махинациями

Известный днепровский активист Александр Дзюба дает советы как бороться с газовыми махинациями. Об он сообщает на своей странице в Facebook, передает Відкритий

«Я обнаружил, что на сайте 104.ua по итогам обработки поданных мной показаний за потребленный мной природный газ в ноябре месяце 2018 мне бытовому потребителю были подняты начисления в платежке на 3 % от суммы к уплате по счетчику природного газа, а в графе потребления газа за ноябрь 2018 года указанный объем потребленного газа на 3 процента больше, чем фактический по счетчику природного газа», — сообщает активист.

Днепровский активист дает советы как бороться с газовыми махинациями - рис. 1

Общественник предлагает писать жалобы в Национальную комиссию, которая совершает государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЕКП) с требованием провести проверку изложенной информации и в случае выявления нарушений — передать дело в правоохранительные органы.

Для того чтобы отправить жалобу, Александр Дзюба советует зарегистрироваться на сайте Правительственного контактного центра и отправить прилагаемый им текст заявления. Можно предположить, что содержание текста может варьироваться в зависимости от индивидуальной ситуации, в которой оказался потребитель газа.


Образец жалобы в НКРЕКП для потребителей города Днепр и Днепровского района (ТОЛЬКО!) на наличие махинаций со стороны Днепрогаза и Днепрогазсбыта при начислениях ЗА НОЯБРЬ за израсходованный природный газ.

Для того чтобы отправить жалобу необходимо:

  • зарегистрироваться на вебсайте правительственной горячей линии http://ukc.gov.ua
  • отправить следующий текст жалобы

Одержувач звернення — Національна комісія, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Голові Національної комісії що здійснює
державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
Кривенко Оксані Олександрівні

Скарга щодо нарахувань за спожитий природний газ за місяць ЛИСТОПАД 2018 з боку ПАТ «ДНІПРОГАЗ» та ТОВ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ» та наявних порушень при цьому.

Я виявив, що на сайті 104.ua за підсумком обробки поданих мною показань за спожитий мною природний газ в листопаді місяці 2018 року мені побутовому споживачу було піднято нарахування у платіжці на 3 відсотка від суми до сплати по лічильнику природного газу, а у графі споживання газу за місяць листопад 2018 вказаний об’єм спожитого газу на 3 відсотка більший ніж фактичний по лічильнику природного газу.

Уважно вивчивши на офіційному вебсайті ВРУ http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0346-04
офіційний документ під назвою «Методика приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу», я виявив у ньому пряму вказівку на те, що дія цієї Методики поширюється на суб’єкти господарювання, які у господарсько — виробничій діяльності для вимірювання об’єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показами лічильників громадянами- підприємцями для власних потреб.

Зі свого боку я є Громадянином України, не є якимось суб’єктом господарювання та споживаю природний газ виключно для своїх власних побутових потреб.

Уважно вивчивши на офіційному вебсайті НКРЕКП http://www.nerc.gov.ua/?id=36323
офіційний документ під назвою «Щодо заборони ПАТ «ДНІПРОГАЗ» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами» я виявив у ньому пряму заборону для ПАТ «ДНІПРОГАЗ» приводити об’єми використаного природного
газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.

Таким чином дослідивши нормативну документацію я розумію, що такі запропоновані мені за місяць листопад 2018 розрахунки з боку ПАТ «ДНІПРОГАЗ» та ТОВ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ» не можуть бути використані до мене як до побутового споживача природного газу, більше того, такі питомі втрати природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі не приведення об’єму газу до стандартних умов відносяться до собівартості та закладені в тариф, а також такі розрахунки для ПАТ «ДНІПРОГАЗ» було офіційно заборонено здійснювати з боку НКРЕКП.

Прошу Вас:

  • Прийняти цю мою скаргу до належного розгляду
  • Надати мені консультацію щодо законності таких дій з боку ПАТ «ДНІПРОГАЗ» та ТОВ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ»
  • У випадку наявності порушення законності терміново ініціювати проведення перевірок ПАТ «ДНІПРОГАЗ» (Ідентифікаційний код юридичної особи 20262860) та ТОВ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ» (Ідентифікаційний код юридичної особи 39572642) на виявлення фактів економічного шахрайства з використанням монопольного становища. Прошу справу за результатами перевірок передати до правоохоронних органів та до Антимонопольного комітету.
  • Надіслати мені відповідь в строк згідно з законодавством письмово на мою електронну пошту та на мою поштову адресу

Также сообщаем, что сегодня после обеда премьер-министр Украины Владимир Гройсман сообщил о проверке облгазов на соблюдение законодательства. «Уряд офіційно звернувся до НКРЕКП з проханням провести перевірки усіх облгазів на дотримання законодавства. Це монопольна історія. З монополістами треба діяти жорстко, щоб вони не виходили за межі здорового глузду і закону. Усі, хто надає людям послуги, мають поважати цих людей», — рассказал Владимир Гройсманов.

Напомним, ранее мы писали о том, что в Днепре открылся центр исполнения решений.

Теги: