Природа у небезпеці: як транспорт Дніпра впливає на екологію?

У ХХІ сторіччі транспорт є невід’ємною частиною людського життя, та мало хто замислюється про негативні наслідки, які залишає за собою його використання. Про вплив автомобілів на екологію Дніпра у прес-центрі Відкритого розповів доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» Артем Павличенко.

Транспорт у нашому житті виконує низку дуже важливих ролей, що обумовлює нашу залежність від нього. Та разом з тим він несе в собі певні впливи на навколишнє середовище. «Небезпека транспорту полягає в тому, що це є пересувне джерело впливу на забруднення довкілля, а викиди розподіляються саме в зоні дихання населення», — каже Артем Павличенко. Вплив вихлопних викидів небезпечний, як для дорослих, так і для дітей.

Лише в межах нашої області відбувається викид приблизно 50-ти тисяч тон забруднюючих речовин на рік, понад 90% яких припадає саме на автомобільний транспорт. «Формуються труднощі в екологізації цього виду транспорту. Це пов’язано з тим, що більшість з них (автомобілів — ред.) знаходиться в приватній власності, і тому дуже складно впливати саме на окремі одиниці», — зауважує експерт.

Україна поступово рухається до вирішення екологічної проблеми: країна вже долучилась до міжнародних стандартів токсичності викидних газів. Наразі в Україні діє стандарт «Євро-5», який регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Фактично, він забороняє ввезення на територію країни авто, які виготовлені раніше 2009 року, якщо вони не мають відповідного переобладнання двигуна. «Це дуже важливий крок, але його потрібно реалізовувати комплексно з іншими технічними та організаційними заходами. Ми поступово намагаємося вирішувати це питання», — каже еколог.

Нагадаємо, мешканці Сухачівки пишуть книгу про свій край

Поделиться в соцсетях:

КОММЕНТАРИИ