Україна знаходиться за крок до єдиного цифрового ринку з ЄС

В Офісі Президента України відбулася зустріч радника глави держави Михайла Федорова з оціночною місією Європейського Союзу за участю представників DG Connect Європейської комісії. Про деталі зустрічі розповідає Відкритий.

Метою місії в Україні є оцінка готовності телекомунікаційної сфери країни до інтеграції з єдиним цифровим ринком ЄС.

«Команда Президента чітко розуміє, що подальше прискорення економічного та соціального розвитку можливе лише за умови цифрових перетворень. Ми хочемо та готові швидко виконати всі умови, щоб стати частиною ініціативи ЄС зі створення єдиного цифрового ринку. Для України це – надпотужні цифрові та економічні перспективи», – підкреслив Михайло Федоров.

Подібна стратегія зараз успішно реалізується у Європі. Європейські експерти зазначають, що єдиний цифровий ринок може принести об’єднаній Європі додаткові 415 мільярдів євро щороку й забезпечити створення сотень тисяч робочих місць.

Основна стратегія націлена на підтримання європейських цінностей справедливої ​​та відкритої конкуренції, відкритого й безпечного Інтернету, який допомогає забезпечити вільний потік інформації.

На порядку денному стояло питання захисту даних, конфіденційності та кібербезпеки, включно з питанням керування Інтернетом.

«Законопроєкт «Про електронні комунікації» внесено до переліку пріоритетних для першочергового розгляду та ухвалення. Депутати з майбутнього Комітету цифрових трансформацій Верховної Ради України вже активно працюють над ним», — додав радник Президента України.

Питання відкритого безпечного Інтернету є суттєвою проблемою. Так, у Дніпрі, як і по всій Україні, постійно надходять повідомлення на електрону адресу про закладені вибухові пристрої у різних установах. Раніше ми повідомляли, що секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Данилюк розповідав, що державні електронні інформаційні ресурси пройдуть огляд стану кіберзахисту, і за підсумками перевірок в Україні планує розробити нову Стратегію кібербезпеки.

Окрім цього, два роки тому, напередодні Дня Конституції, Україна піддалася кібератаці, з якою не стикалася за всю історію незалежності. Так, кібератака вірусом «Petya» звернула на себе увагу не тільки України, а й усього світу. Вірус завдав шкоди десяткам українських банків, медіаресурсів, держустанов і приватних підприємств. Постраждали компанії і в інших країнах, але, за даними Symantec, близько 60% зафіксованих випадків атак були саме в Україні. Подібна електронна агресія, спрямована на підрив економіки, разом з пропагандою й енергетичним шантажем — ще одна зброя Росії в гібридній війні.

Також надходила інформація від корпорації Microsoft, яка оголосила про проникнення російських хакерів у комп’ютерні мережі через принтери. За словами IT-експертів компанії, зловмисники використовують для проникнення в мережі принтери та VoIP-телефони (телекомунікаційне обладнання, що забезпечує можливість голосового спілкування віддалених абонентів, що використовує, як середовище для передачі голосу IP-мережу, за допомогою якої він підключений до проксі-сервера провайдера IP-телефонії або IP-АТС, VoIP-сервера). Зломи корпоративних мереж здійснювалися, якщо в них використовувалися принтери зі стандартними паролями або для них не було встановлено останнє оновлення від Microsoft.

Україна знаходиться за крок до єдиного цифрового ринку з ЄС - рис. 1

Довідка. DSM — основний актив Європи, спрямований на адаптацію європейського суспільства, бізнес-середовища до нових умов ведення діяльності на міжнародній арені. Європейці прагнуть забезпечити ефективний розвиток різних секторів економіки, які використовують цифрові технології для інновацій, щоб вони залишались конкурентоспроможними на глобальному рівні. Представники місії ЄС акцентували увагу на необхідності забезпечення незалежності та спроможності регулятора у сфері телекомунікацій.

Теги: