В Україні з першого жовтня посилять пожежну безпеку у готелях

«Безпека людей — це пріоритет №1. Особливо у випадку виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Тому у нових нормах щодо проєктування готелів ми передбачили низку сучасних рішень для посилення обов’язкової пожежної безпеки в них. Зокрема, вводимо можливість використання ефективних систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою, а також сучасних систем раннього виявлення загроз та надзвичайних ситуацій. Норми почнуть діяти вже з жовтня», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відповідно до нових змін у Державних будівельних нормах (ДБН), готелі потрібно облаштовувати системами протипожежного захисту згідно з ДБН «Системи протипожежного захисту».

Крім цього, під’їзд пожежних автомашин до будівель готелів слід передбачати згідно з ДБН «Планування і забудова територій». Такий під’їзд має бути забезпечений і до основних евакуаційних виходів та входів, що ведуть до пожежних ліфтів.

У нових змінах в ДБН зберігаються вимоги щодо ступеня вогнестійкості будівель готелів та допустимої при цьому кількості поверхів та площі протипожежних відсіків.

Крім цього, допускається розміщувати готелі на 1-3 поверхах громадських будівель іншого призначення та житлових будинках І-ІІІ ступенів вогнестійкості за умови їх відокремлення в протипожежний відсік та передбачення окремих шляхів евакуації.

Також нагадаємо, що цими ж змінами в готелях рекомендовано влаштовувати вхід лише за безконтактними картками, а в номерах готелів категорії трьох зірок та вище — додатково влаштовувати системи охоронної сигналізації.

Зазначимо, що зміни у ДБН «Готелі» розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» та набирають чинності з 1-го жовтня 2019 року.  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції чинних будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

В Україні з першого жовтня посилять пожежну безпеку у готелях - рис. 1

Слід нагадати, що два дні тому, 17-го серпня, вночі в одеському готелі під назвою «Токіо стар» сталася пожежа, внаслідок якої загинули люди. Близько першої години ночі на другому поверсі будівлі виникло займання, а після цього полум’я охопило усю будівлю. Протягом кількох годин рятувальники боролися зі стихією та намагалися якомога швидше локалізувати вогонь. Під час пожежі вогнеборці евакуювали понад сотню осіб, сімох відпочивальників врятували, а ще десять отримали поранення. Також відомо, що у приміщенні були знайдені тіла дев’яти осіб.

Вранці того ж дня на ситуацію відреагував голова держави Володимир Зеленський. Він сказав, що особисто контролюватиме ситуацію та слідкуватиме за тим, щоб винні понесли покарання за те, що сталося.

У прес-службі Міністерства внутрішніх справ повідомили, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 270 Кримінального кодексу України (порушення вимог безпеки).

Пізніше ДБР розпочало розслідування проти співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій через невиконання ними обов’язків, що і могло стати однією з причин цієї масштабної трагедії. Слідчі Державного бюро розслідувань перевіряють, чи слідкували рятувальники за дотриманням протипожежної безпеки.

Ситуацію також прокоментував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він анонсував масштабну перевірку усіх місць відпочинку, зокрема готелів та санаторіїв.

Нагадаємо, раніше ми писали: понад сотня евакуйованих, вісім загиблих: Зеленський прокоментував пожежу в одеському готелі.

Теги: