Які унікальні речі є у фондах Дніпропетровського обласного історичного музею

Про топ-5 унікальних експонатів Дніпропетровського обласного історичного музею імені Дмитра Яворницького у прес-центрі Відкритого розповіли Валерія Лавренко – заступник директора з наукової роботи музею, Іван Задонцев – науковий співробітник музею та Олена Нелюб – прес-секретар, старший науковий співробітник музею.

Старовинні віяла, весільне вбрання початку минулого століття, нетипове зображення Шевченка, лялька часів Другої Світової, стародавній посуд та картина, намальована на дверях, —  все це зберігається у фондах Дніпропетровського історичного музею.

Деякі з експонатів, представлених сьогодні на Відкритому, знаходяться у постійній експозиції, деякі ще тільки готуються побачити світ, але всі вони є по-своєму унікальні. Одні з них зберігаються у музеї ще з часів Дмитра Яворницького, а інші потрапили до фондів зовсім нещодавно. Наприклад, комплект весільного вбрання початку ХХ століття до музею передав один із мешканців Дніпра лише цього місяця.

«Передача була здійснена паном Захаром Вінтманом. Ця річ належала предкам його дружини і передавалася по жіночій лінії. Весілля це відбулося ще в 1908 році! І що цікаво, нас не так багато часу відділяє від 1908 року, але розміри тодішнього одягу колосально відрязняються. Тодішні наречені були значно витонченіші», — розповіла Валерія Лавренко.

Також з нагоди реекспозиції зали, присвяченій Другій Світовій війні, місцеві жителі передали музею ляльку воєнних часів, яка вдягнена у військову форму. Ця річ наочно демонструє, як війна позначається на дитинстві і навіть впливає на ігри дітей.

Цікавою є історія появи у музеї одного із експонатів, а саме стародавньої керамічної посудини. Її випадково знайшов мешканець Дніпра під час відпочинку на Орілі. Він пішов пірнати за раками, а натрапив на історичну пам’ятку.

«Не на всі експонати, які сьогодні представлені, можна звернути увагу під час оглядової екскурсії музеєм, але вони цікаві», — відмітила Олена Нелюб.

Так, у колекції музею є картина, на якій зображений козак, але намальована вона не на холсті, а на частині міжкімнатних дверей. Ця унікальна пам’ятка потрапила до музею саме з рук Дмитра Івановича Яворницького.

Більш детально про унікальні експонати можна дізнатися з відео нижче або відвідати історичний музей самостійно. Також мешканців Дніпра закликають поповнити музейні фонди своїми речами. 

Теги: