Жителям Дніпра доведеться платити за зайві квадратні метри

«Податок на розкіш в Україні. Кому доведеться платити за зайві квадратні метри», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли керівник комітету з регіонального розвитку Всеукраїнської громадської організації «Союз фахівців з нерухомості України» Олена Коваленко та активістки цієї організації Євгенія Чернявська та Світлана Горєта.


«Податковий кодекс – це базовий документ, який регулює нарахування основних податків, зокрема, й на надлишки квадратних метрів. Також, згідно нашому законодавству, а саме – Закону України «Про місцеве самоуправління» — відсоткові ставки нараховуються безпосередньо у кожному регіоні і кожному місті областного значення. Тобто, Дніпропетровська облрада приймає рішення про розмір податку, що ми маємо сплачувати. Норму житлоплощі визначає місцева влада», — розповідає Олена Коваленко.

Жителям Дніпра доведеться платити за зайві квадратні метри - рис. 1

За словами Олени Коваленко, закон про податок на нерухомість передбачає, що ви повинні заплатити державі, якщо маєте квартиру площею понад 60 м2 або житловий будинок площею більше ніж 120 м2. Максимальна вартість 1 оподатковуваного квадратного метра в Україні у минулому році склав 48 гривень (0,015 х 3 200). Якщо площа квартири перевищує 300 м2 або будинку – 500 м2, то власники повинні заплатити ще додатковий податок на розкіш в 25 тисяч гривень.

«Місцева влада може збільшувати норму житлоплощі, тобто податок буде стягуватися від квартир площею не 60, а, наприклад, 70 м2. У Дніпрі дана норма буде залежати від місця розташування нерухомості.  За кожен надлишковий квадратний метр понад встановлену норму потрібно заплатити не більше 1,5% від мінімальної зарплати», — говорить Світлана Горєта.

За словами Євгенії Чернявської, якщо нерухомістю володіє кілька осіб, то пільгова площа ділиться між ними. Тобто якщо квартира 80 м2 і у неї 2 власника, то податок не нараховується. Але у той же час податок доведеться сплатити з будь-якого об’єкта, який використовується для отримання доходів.

Як розповіла Олена Коваленко, за несвоєчасну сплату податку на нерухомість накладається штраф. Якщо затримка зі сплати становить не більше 30 календарних днів, то сума збільшиться на 10%. Пізніше розмір штрафу зростає до 20%. Врешті-решт особа може втратити нерухомість через несплату.


Раніше ми розповідали, яке значення має День Соборності для мешканців Дніпропетровщини.

Теги: , , , , ,