Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики святкує ювілей – 35 років

Саме 27 квітня 1987 року в культурному житті міста сталася знаменна подія: в залі Будинку органної і камерної музики відбувся перший концерт. Його слухачами були ті, хто дав йому друге життя — будівельники, реставратори, оформлювачі. Тож сьогодні Будинку виповнився ювілей – 35 років.

Про це Відкритому розповіли директор-художній керівник Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Антон Чернета, народна артистка України, голова профкому Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики, директорка-художня керівниця 2011-2017рр Тетяна Бабич та головна органістка, артистка-солістка-інстументалістка Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Ксенія Бєлікова.    

Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики святкує ювілей – 35 років - рис. 1

35 років тому на теренах музичної України і Дніпропетровщини зазвучали перші акорди нового німецького красеня, найвеличнішого з музичних інструментів – органу.

Довідково: Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики є пам’яткою архітектури та історії національного значення. Розташований він в Брянській церкві, яка була зведена до 300- річчя правління царської династії Романових і є кращою архітектурною спорудою Катеринослава (нині Дніпро) початку ХХ сторіччя. У 70-х роках будинок Миколаївської (Брянської) церкви був внесений в реєстр пам’яток архітектури, яка охороняється державою. На прохання громадськості міста у 1982 році церкву перетворили у Будинок органної та камерної музики. Після реставрації ще рік тривало встановлення 12-тонного двомануального концертного органу і облаштування приміщень будівлі. А саме 27 квітня 1987 року в залі Будинку органної і камерної музики відбувся перший концерт. Його слухачами були ті, хто дав йому друге життя будівельники, реставратори, оформлювачі.

«Орган створений майстрами органобудівної фірми «Sauer», цей опус 1985 став важливим елементом долі як мистецтва, так і митців. Сотні видатних музикантів різних поколінь, відомі і ексклюзивні твори композиторів різних епох, фестивалі і майстер-класи, органові резиденції… Так, це наш Будинок органної та камерної музики. І ми щасливі, що маємо честь дарувати своїм слухачам магію і чарівність кожного звуку органу. 12 тон, 2074 труби різного діаметру, 30 регістрів. Оркестр без оркестру», – пишається директор-художній керівник Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Антон Чернета.

Антон Чернета

Антон Чернета

Обрала саме орган артистка-солістка-інстументалістка Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Ксенія Бєлікова.

«Орган унікальний інструмент. Він найбільший у світі. Це чудо, винайдене людиною. Завдяки своєму різноманіттю регістрів та тембрів, він гармонічно поєднується з будь-якими  музичними інструментами. Експериментувати можна як завгодно. Наразі хоч орган й на простої, однак я не сумую, а все одно дарую людям музику. Ми з музикантами організувалися, і виступаємо для переселенців. Я у музиці й роблю свою справу», – поділилася органістка Ксенія Бєлікова.

Ксенія Бєлікова

Ксенія Бєлікова

«З латини «орган» перекладається як «всі музичні інструменти». Довгий час він звучить як цілий оркестр. В органі лунає не тільки звук птахів та скрипки, а й всі всі інструменти. До речі, космонавти та астронавти, які слухали органну музику — порівнювали її з музикою небесних сфер, бо вона божественна. Щодо сьогодення, ми ж не обираємо часи, в які живемо, але ми можемо вирішувати як нам жити сьогодні. Мені б хотілося побажати всім нам, нашій Україні — нового дня, нового життя, нових сил та думок, щоб жити і перемагати!», – розповіла народна артистка України, голова профкому Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики, директорка-художня керівниця 2011-2017рр Тетяна Бабич.

Тетяна Бабич

Тетяна Бабич

Наразі звичних концертів у Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики не проводиться. Однак, артисти виступають для глядача онлайн.

«Проте, хоч і не маємо сьогодні можливості проводити концертну діяльність у звичайному режимі, ми продовжуємо вас радувати виступами наших артистів ONLINE,  готуємо нові музичні проєкти, які обов’язково подаруємо після війни. Готуємо й благодійні концерти для переселенців і наших захисників. Для мене, як директора-художнього керівника, велика честь бути разом зі своїм легендарним колективом! Для мене велика честь його очолювати! Я вітаю наш колектив з ювілеєм! І велика вдячність за допомогу і підтримку нашим друзям і партнерам! Всі легендарні імена і прізвища будуть далі, коли святкуватимемо. Слава БОГУ! Слава УКРАЇНІ!», –  підсумував Антон Чернета.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Военное положение: стоит ли днепрянам посещать кладбище на поминальные дни.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,

...