Site icon Відкритий

Ризики для банківської системи: які загрози виникли перед банками

Ризики для банківської системи: які загрози виникли перед банками - рис. 3

Коронавірусний карантин змусив багатьох підприємців переглянути свою роботу. Банківська система не стала виключенням. Які загрози та виклики з’явилися для банківської системи через карантин, розповідали фахівці Дніпра у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Банківська система зараз  працює в умовах, хоч і пом’якшеного, але  карантину. Він змушує банки корегувати свою політику.  Як складатиметься ситуація з економікою далі, достеменно ніхто не говорить.

Ризики для банківської системи: які загрози виникли перед банками - рис. 1

«Експерти назвали цю економічну кризу «Великий  Lockdown». І пов’язана вона з невизначеністю. Тобто ми не знаємо чи буде друга хвиля, чи ні. Та в якому векторі розвиватиметься той чи інший бізнес,» — розповідає доктор економічних наук, професорка, завідувачка кафедри банківської справи та фінансових послуг Університету митної справи та фінансів Олена Заруцька. 

Національний банк України усіляко намагається контролювати ситуацію у бінківській системі. Та проводить постійні вебінари і наради, щоб підтримати банки країни. Також Нацбанк  рекомендував банкам розпочати реструктуризацію кредитів клієнтів – фізичних і юридичних осіб, які постраждали від карантину. Нацбанк просить банки надати позичальникам кредитні канікули, наприклад, звільнити клієнтів в період карантину від необхідності повертати основну суму боргу.

«До 1-го веренсня банк може відтермінувати сторк сплати відсотків за кредитом. Поки людина не повернеться на роботу або не відновить свої джерела доходу, банк може не стягувати плату по кредитам,» — говорить голова правління банку Андрій Грігель.

Ризики для банківської системи: які загрози виникли перед банками - рис. 2

Поки невідомі реальні строки карантину, точні прогнози щодо банківської системи та бізнесу неможливі. Якщо все зупиниться на тому рівні, який є зараз, то можна сподіватися на відновлення економіки з мінімальними втратами.

«Основний ризик для банківської системи, це ризик того, що багато клієнтів стають неплатоспроможними і не взмозі повертати кредити. Оскільки бізнес зупинився. До того ж, не завжди з об’єктивних причин. Якщо до карантину ми мали долю проблемних кредитів 49%, то наразі ці показники зростають,» —  сказав Андрій Грігель. 

Банківська система після карантину

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Более 250 тысяч украинцев потеряли работу с начала карантина 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Exit mobile version