Ризики для банківської системи: які загрози виникли перед банками | Відкритий

Ризики для банківської системи: які загрози виникли перед банками

Коронавірусний карантин змусив багатьох підприємців переглянути свою роботу. Банківська система не стала виключенням. Які загрози та виклики з’явилися для банківської системи через карантин, розповідали фахівці Дніпра у пресцентрі телеканалу “Відкритий”. 

Банківська система зараз  працює в умовах, хоч і пом’якшеного, але  карантину. Він змушує банки корегувати свою політику.  Як складатиметься ситуація з економікою далі, достеменно ніхто не говорить.

“Експерти назвали цю економічну кризу “Великий  Lockdown”. І пов’язана вона з невизначеністю. Тобто ми не знаємо чи буде друга хвиля, чи ні. Та в якому векторі розвиватиметься той чи інший бізнес,” – розповідає доктор економічних наук, професорка, завідувачка кафедри банківської справи та фінансових послуг Університету митної справи та фінансів Олена Заруцька. 

Національний банк України усіляко намагається контролювати ситуацію у бінківській системі. Та проводить постійні вебінари і наради, щоб підтримати банки країни. Також Нацбанк  рекомендував банкам розпочати реструктуризацію кредитів клієнтів – фізичних і юридичних осіб, які постраждали від карантину. Нацбанк просить банки надати позичальникам кредитні канікули, наприклад, звільнити клієнтів в період карантину від необхідності повертати основну суму боргу.

“До 1-го веренсня банк може відтермінувати сторк сплати відсотків за кредитом. Поки людина не повернеться на роботу або не відновить свої джерела доходу, банк може не стягувати плату по кредитам,” – говорить голова правління банку Андрій Грігель.

Поки невідомі реальні строки карантину, точні прогнози щодо банківської системи та бізнесу неможливі. Якщо все зупиниться на тому рівні, який є зараз, то можна сподіватися на відновлення економіки з мінімальними втратами.

“Основний ризик для банківської системи, це ризик того, що багато клієнтів стають неплатоспроможними і не взмозі повертати кредити. Оскільки бізнес зупинився. До того ж, не завжди з об’єктивних причин. Якщо до карантину ми мали долю проблемних кредитів 49%, то наразі ці показники зростають,” –  сказав Андрій Грігель. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Более 250 тысяч украинцев потеряли работу с начала карантина 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: ,