Світовий антракт: як пережила карантин молодіжна театральна студія Дніпра

Карантин, що увірвався в життя людей суворими обмеженнями, вплинув і на творчих особистостей. Були скасовані масові заходи, закрилися кінотеатри. Як переживали карантинні обмеження теаральні студії Дніпра, розповідали митці в пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Антракт — так коротко можна назвате те, що відбулося під час пандемії коронавірусу в світі. Мистецтво мало би стати на паузу та чекати вдалого часу. Вчені, економісти, психологи в один голос говорять про те, що світ змінюється і потрібно бути гнучкими до цих змін. Це необхідно для того, щоб рухатися далі, шукати нові форми та засоби комунікації.

«Актори дніпровської молодіжної студії Grace не сиділи весь час без діла. Ми зустрічалися онлайн, робили творчі вечори, записували відео. Для нових постановок це не дало поштовху, але ми підтримували зв’язок та акторську форму. І це стимулювало,» — розповідає режисерка Каріна Алієва-Голуб. 

Світовий антракт: як пережила карантин молодіжна театральна студія Дніпра - рис. 1

Зробити виставу під час карантину неможливо. Особливо, коли відсутнє живе спілкування. Коли немає роботи з акторами на майданчику. Але завдяки соцмережам,  вдавалося обговорювати ідеї. Навіть в ізоляції актори готувалися до роботи над ролями.

«Через те, що нових ролей не було за ці місяці ізоляції, доводилося обмірковувати вже те, що зіграв. Знаходити помилки в себе, щось вдосконалювати, додавати. Дещо прибирати. Карантин — гарний час для самооствіти та вдосконалення себе самого,» — говорить актор Олександ Сємакін. 

Крім онлайн спілкування з акторами, режисерка студії почала знімати відеоролики. Це така собі «прокачка» власних здібностей. Як говорить мисткиня, щоб не засидітися та знайти нові форми для своєї творчості, почали з чоловіком робити скетчі і викладати їх на власному ютукбканалі.

Світовий антракт: як пережила карантин молодіжна театральна студія Дніпра - рис. 2

«Зараз ми чекаємо нового сезону. Швидше за все, у вересні почнемо репетиції. Та очікуємо нашого глядача. Бо спілкування на відстані це, звісно, добре. Але ж театр — це живий організм. Тут відбувається обмін енергіями. І глядачі часом приймають активну  участь у постановках. Крім того, живі, справжні емоції завжди надихають нас на нові звершення,» — сказав актор Дмитро Рак. 

Отже, залишається дочекатися, поки медики дозволять відвідувати масові заходи. А поки поціновувачі театру насолоджуються літом, митці готуватимуться до нових вистав. Карантин — не привід зупинятися. Це тільки антракт перед наступним актом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Возобновление международных перелетов: куда можно улететь из Днепра и сколько стоят билеты 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

 

 

Теги: , ,