Site icon Відкритий

У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п’яти тисяч років

У Дніпрі в Палаці культури студентів зберігається музичний інструмент ІІІ тисячоліття до нашої ери. Про це Відкритому розказав директор Палацу культури студентів Дніпровського національного університету Вадим Стукало.

У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п'яти тисяч років - рис. 1

Директор Палацу студентів Вадим Стукало

Флейту Пана знайшли у 1981 році під час розкопок кургану у Магдалинівському районі Дніпропетровської області. Керувала дослідженнями Ірина Ковальова — одна із засновниць дніпровської школи археології. Під час реконструкції головного корпусу Дніпровського нацуніверситету на початку 2000-х років, експонати, що знаходилися у кабінеті археології, вона зберігала у себе вдома, але унікальну знахідку вирішила передати Палацу студентів.

У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п'яти тисяч років - рис. 2

Флейта Пана

Зараз у напівпідвальному приміщенні створюється міні-музей археології. Директор Палацу студентів продемонстрував Відкритому, як він виглядає.

У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п'яти тисяч років - рис. 3

Напівпідвальне приміщення у Палаці студентів

У Дніпрі зберігається флейта Пана, якій близько п'яти тисяч років - рис. 4

Міні-музей археології

Флейта Пана (Сірінга) — багатоцівкова флейта, що складається з кількох (трьох і більше) бамбукових, очеретяних, кістяних або металевих дудок, порожнистих трубок різної довжини, що ступінчасто зменшуються, закритих знизу. Верхні, відкриті, кінці розміщені в один або два ряди. На великих та дворядних флейтах Пана часто грають удвох.

Назва інструменту походить від імені давньогрецького бога Пана, атрибутом якого був подібний інструмент. Згідно з міфом, бог лісів Пан палко закоханий у наяду Сірінгу. Сірінга ж шукала порятунок від переслідувань Пана і просила своїх сестер врятувати її. Сестри перетворити Сірінгу на очеретину, Пан же зробив з цієї очеретини флейту, яка стала його улюбленим інструментом і зберегла ім’я сірінга. Пан був неперевершеним майстром гри на сірінзі, навіть викликав на змагання Аполлона, але був ним переможений. Тільки цар Мідас не захоплювався грою Аполлона, а хвалив гру Пана. Розгніваний Аполлон схопив Мідаса за вуха і витягнув їх. З того часу у Мідаса віслючі вуха, які він старанно ховає під великим тюрбаном.

Нагадаємо раніше ми писали про те, як Палац студентів ДНУ виглядає зсередини.

Exit mobile version