Як виглядає зсередини Палац студентів у Дніпрі

У Дніпрі Палац культури студентів знаходиться у незадовільному стані. На його реконструкцію потрібні мільйони гривень, однак необхідних коштів не виділяють. Директор установи Вадим Стукало провів для Відкритого екскурсію кімнатами палацу.

Будівля — одна з найстаріших у Дніпрі (Катеринославі). Будівництво проводили у 1787-89 роках. Саме тоді заклали нове місто над Дніпром.

У 1835 році будівлю, яка до того часу вже знаходилась у занедбаному стані, сильно пошкоджує пожежа. Її реконструювали в 1840-х роках і розмістили музеум тодішнього губернатора Андрія Фабра.

Протягом другої половини ХІХ-початку ХХ століть палац по черзі виконував функції військового шпиталю та будівлі, де проводили губернські збори.

У часи радянської влади будівлю палацу передали для потреб трудящих. У 1943 році, в ході боїв за визволення Дніпра, палац знову був фактично знищений. Його відновили в 1952 році та передали у користування студентської молоді.

У 1980-1990-х будівлю реконструювали в останній раз і передали на баланс Дніпровського нацуніверситету.

Зараз у палаці функціонує ряд студентських гуртків, проводять виставки та конференції. При цьому будівля знаходиться у досить поганому стані. Достатньо сказати, що при будівництві новобудови неподалік на будівлі утворилися майже три сотні тріщин. При цьому у найближчій перспективі капітальний ремонт не планують — на ці потреби не виділяють необхідні кошти.

Відкритий публікує фоторепортаж з середини будівлі.

Директор Палацу студентів Вадим Стукало

Вхід до Палацу культури студентів

Коштовна люстра

Ліпнина зараз у тріщинах

Головна концертна зала

Галерея портретів учасників АТО

Екскурсія залами палацу

Картини написані студентами Дніпровського нацуніверситету

Класичні університети — культурні центри

Зала для проведення конференцій

Гетьманська зала

Музей історії ДНУ

Музей музичних інструментів

Міні-музей археології

Загальний вид на Палац культури студентів

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що потрібно для порятунку Палацу студентів у Дніпрі.

Оцените этот материал: