100 блоків на 3,5 ГА: на Дніпропетровщині збудують модульне містечко для переселенців

Велике модульне містечко для переселенців планують збудувати на Дніпропетровщині. Вже розробили його проєкт, є візуалізація. Планується розташувати 100 блоків. Наразі забудовники з’ясовують вартість містечка. Кошти на будівництво залучатимуть з благодійних фондів, бізнесу та у небайдужих людей.

Про це телеканалу Відкритий розповіли архітектор і представник компанії-забудовника Денис Харитонов та волонтер фонду «Міжнародний центр підтримки України» Владислав Мар’єнко

Візуалізація проєкту модульного містечка

Візуалізація проєкту модульного містечка

За прикладом модульного містечка на заході України, місцевий забудовник вирішив розробити проєкт модульного містечка й на Дніпропетровщині.

Візуалізація проєкту модульного містечка

Візуалізація проєкту модульного містечка

«Сьогодні вже обрана земельна ділянка, де відбуваються інженерно-геодезичні роботи. Вже скоро буде робоча документаціє по даному проєкту й почнемо будувати модульне містечко для переселенців», – розповів представник компанії-забудовника Денис Харитонов.

Денис Харитонов

Денис Харитонов

Площа модульного містечка на Дніпропетровщині буде 3,5 ГА. У сотню блоків планується вмістити від 350 до 500 осіб при одноповерховому розміщенні.

Візуалізація проєкту модульного містечка

Візуалізація проєкту модульного містечка

«Це модульні будиночки контейнерного типу. Стінові огородження зроблені у вигляді сендвіча, будуть наповнені усіма необхідними інженерними комунікаціями. Будуть окремі кухонні блоки, пральні, санвузли. Все це збирається у такі собі гуртожитки. Цінність модульного містечка у тому, що його можна переміщувати. Монтаж при готових блоках займає менше 1 тижня», – пояснив Денис Харитонов.

Наразі забудовники з’ясовують вартість містечка. Кошти на будівництво залучатимуть з благодійних фондів, бізнесу та у небайдужих людей.

«Ми вже маємо досвід з обслуговування модульного містечка на Лівобережному-3 у Дніпрі. Ми почали організовувати процес варіантів збору коштів для підтримки нового проєкту на Дніпропетровщині. На даний момент 130 тисяч гривень – це приблизна вартість одного блоку. Плюс важливе вимощення самого контейнеру, тобто змляні роботи. Вони будуть додані про кошторису проєкту. Ми вже ведемо перемовини щодо фінансування модульного проєкту, а саме надання нам вже готових контейнерів», – розповів волонтер фонду «Міжнародний центр підтримки України» Владислав Мар’єнко.

Владислав Мар'єнко

Владислав Мар’єнко

За словами архітектора, за кордоном модульні містечка є популярними. З контейнерів там роблять навіть елітне житло. Враховуючи ситуацію в Україні, таке житло буде у попиті на найближчі 5 років точно.

Після зведення на Дніпропетровщині нового модульного містечка для переселенців, забудовники зупинятися на одному проєкті не планують.

Візуалізація проєкту модульного містечка

Візуалізація проєкту модульного містечка

Детальніше дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: История легендарной украинской марки «русский военный корабль, иди на…».

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,