Велике модульне містечко для переселенців планують збудувати на Дніпропетровщині. Вже розробили його проєкт, є візуалізація. Планується розташувати 100 блоків. Наразі забудовники з’ясовують вартість містечка. Кошти на будівництво залучатимуть з благодійних фондів, бізнесу та у небайдужих людей.
Про це телеканалу Відкритий розповіли архітектор і представник компанії-забудовника Денис Харитонов та волонтер фонду «Міжнародний центр підтримки України» Владислав Мар’єнко.
Візуалізація проєкту модульного містечка
За прикладом модульного містечка на заході України, місцевий забудовник вирішив розробити проєкт модульного містечка й на Дніпропетровщині.
Візуалізація проєкту модульного містечка
«Сьогодні вже обрана земельна ділянка, де відбуваються інженерно-геодезичні роботи. Вже скоро буде робоча документаціє по даному проєкту й почнемо будувати модульне містечко для переселенців», – розповів представник компанії-забудовника Денис Харитонов.
Денис Харитонов
Площа модульного містечка на Дніпропетровщині буде 3,5 ГА. У сотню блоків планується вмістити від 350 до 500 осіб при одноповерховому розміщенні.
Візуалізація проєкту модульного містечка
«Це модульні будиночки контейнерного типу.Стінові огородження зроблені у вигляді сендвіча, будуть наповнені усіма необхідними інженерними комунікаціями. Будуть окремі кухонні блоки, пральні, санвузли. Все це збирається у такі собі гуртожитки. Цінність модульного містечка у тому, що його можна переміщувати. Монтаж при готових блоках займає менше 1 тижня», – пояснив Денис Харитонов.
Наразі забудовники з’ясовують вартість містечка. Кошти на будівництво залучатимуть з благодійних фондів, бізнесу та у небайдужих людей.
«Ми вже маємо досвід з обслуговування модульного містечка на Лівобережному-3 у Дніпрі. Ми почали організовувати процес варіантів збору коштів для підтримки нового проєкту на Дніпропетровщині. На даний момент 130 тисяч гривень – це приблизна вартість одного блоку. Плюс важливе вимощення самого контейнеру, тобто змляні роботи. Вони будуть додані про кошторису проєкту. Ми вже ведемо перемовини щодо фінансування модульного проєкту, а саме надання нам вже готових контейнерів», – розповів волонтер фонду «Міжнародний центр підтримки України» Владислав Мар’єнко.
Владислав Мар’єнко
За словами архітектора, за кордоном модульні містечка є популярними. З контейнерів там роблять навіть елітне житло. Враховуючи ситуацію в Україні, таке житло буде у попиті на найближчі 5 років точно.
Після зведення на Дніпропетровщині нового модульного містечка для переселенців, забудовники зупинятися на одному проєкті не планують.