430 підписів: духовнослужителі України засуджують патріарха Кирила, який благословив геноцид українців

Допоки митрополит Православної церкви України Епіфаній закликає Московський патріархат до діалогу, вищі ієрархи ворожої структури замовчують звірства росіян, а їхній очільник – московський патріарх Кирило відкрито благословляє геноцид українців. Представники релігійних громад пропонують притягнути до церковного суду московського патріарха. Священиків УПЦ, що підписали звернення до Пентархії,  виявилося більше, ніж очікували ініціатори. Вже зібрано 430 підписів. 

Про це Відкритий поговорив зі священником Сергієм Ярмулою.   

Сергій Ярмула

Сергій Ярмула

Ситуація навколо Української православної церкви Московського патріархату загострюється. Частина Української православної церкви засуджує війну та пропонує притягнути до церковного суду московського патріарха.

Священники УПЦ МП розпочали збір підписів під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила. Станом на 16 квітня зібрано 430 підписів церковнослужителів.

Головний ініціатор ідеї засудити патріарха Кирила, який благословив геноцид українців, це протоієрей Андрій Пінчук. Він наразі служить настоятелем парафії святого Архістратига Михаїла у селі Волоське Дніпропетровської області.

Андрій Пінчук

Андрій Пінчук

Його підтримало чимало представників духовенства. Виступає за розправу над російським колегою й священник Сергій Ярмула. За його словами, «руский мир» в Україні та ідеї імперіалізму пропагандували в церквах десятки років.

«Наразі багато вірян приводить у наш храм тих, хто приїхав з інших областей – вимушені переселенці. З ними треба дуже багато працювати, бо якщо у нас могла бути ідеологія в латентному становищі, то люди з Сєвєродонецька розповідають, що до них стабільно раз на місяць приїжджав священник з Ростовської області (росія) й вів політичні проповіді. Я не кажу про всі регіони й про всіх священників, бо в той же час мені розказували про отців з Харкова, які адекватно несли людям істину», – розповів священник Сергій Ярмула.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре и области в пасхальную ночь отменят комендантский час и оставят освещение.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,