6 000 га пошкодженої території Дніпропетровщини через спалювання сміття

Щороку навесні вже «традиційним» стало спалювання сміття та сухостою. За минулий рік з цієї причини підрозділи ДСНС виїжджали  на ліквідацію пожеж понад 6 тисяч разів. Окрім небезпеки навколишньому середовищу, люди завдають серйозної шкоди й своєму здоров’ю.

Про небезпеку сезонної «ліквідації» сміття та рослинності розповіли в пресцентрі Відкритого Олексій Ангурець та Сергій Корінний.

Одними з тих, хто страждає в результаті підпалів сміття та сухостою, є тварини, птахи і комахи, які не встигають «евакуюватися» під час пожеж. Окрім небезпеки для фауни, серед негативних наслідків – забруднення повітря та зниження родючості ґрунтів. А також зміна клімату внаслідок додаткового викиду парникових газів. Небезпека є і для самих паліїв та тих, хто їх оточує, адже внаслідок горіння сухостою виділяються шкідливі речовини, які можуть викликати не лише респіраторні, але і онкологічні захворювання дихальних органів.

«Варто розуміти, що листя, яке було 100 років назад, відрізняється від того, що ми маємо зараз. Дніпропетровщина – промисловий регіон. І всі рослини вбирають у себе небезпечні викиди в атмосферу. Коли їх палять – викиди, разом з димом, потрапляють назад в повітря. Альтернативою паління листя та іншої рослинності є компостування. Це не тільки безпечно, а ще й покращує якість ґрунтів», — запевняє еколог Олексій Ангурець.

6 000 га пошкодженої території Дніпропетровщини через спалювання сміття - рис. 1

ДСНСники також акцентують, що окрім вищеперерахованих небезпек, варто пам’ятати про неконтрольованість вогню. Він може перекинутися на домівки й спричинити утворення серйозної пожежі. У минулому році, під час рейдів рятувальників, був помічений випадок, коли сміття та листя палили біля газової будки. Це могло спричинити справжню катастрофу, та, на щастя, все обійшлося.

«Минулого року наші підрозділи виїхали взагалі на пожежі будь-якого загоряння майже 12 тисяч разів. З них 7 тисяч разів були пожежі в екосистемах.  Майже 6 тисяч разів наші підрозділи виїжджали на ліквідацію пожеж на відкритих ділянках – це трава та сміття. 164 – лісових пожеж та  більше 180 – на сільгоспугіддях. Загальна кількість пошкодженої території – 6000 гектар. Вдумайтеся в цю цифру. Це п’ята частина всієї території області», —  коментує начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Сергій Корінний.

6 000 га пошкодженої території Дніпропетровщини через спалювання сміття - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Кривом Роге во время пожара погиб мужчина | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,