7 способів як перевірити у Дніпрі волонтера на предмет шахрайства

Волонтерський рух на Дніпропетровщині – найпотужніший в Україні. Цим займається наразі кожен третій. Однак знайшлися аферисти, які наживаються на цьому – збирають виключно грошову допомогу на картки, а потім привласнюють їх собі. За якими ознаками зрозуміти – чи дурять вас? 

Про це в ефірі телеканалу Відкритий нам розповіла фахівчиня системи безоплатної правової допомоги у Дніпрі Анастасія Юхименко.  

Анастасія Юхименко

Анастасія Юхименко

7 способів як перевірити волонтера  

  • Довіряти можна перевіреним волонтерським центрам, лідерам думок або ж тим, кого ви знаєте особисто.
  • Не лініться поспілкуватися з волонтером щодо конкретної потреби, на яку людина збирає кошти (розмір підгузників, точна кількість пакетиків дитячого харчування).
  • Запропонуйте фізичну допомогу волонтерові (логістика, фасування)
  • Уточніть, хто саме та коли закупить та доправить гуманітарну допомогу.
  • Якщо все ще лишилися сумніви, зв’яжіться з потенційним отримувачем допомоги (лікарня, волонтерський штаб, пункт проживання біженців) та з’ясуйте чи актуальний збір даної гуманітарки.
  • Вимагайте звіт (фото придбаного, чеків, передачі нужденним).
  • Якщо ви вивели на чисту воду шахраїв, повідомте в поліцію та ЗМІ.

«Додатково можна перевірити наявність банківських рахунків, карток. Те, що я на своєму досвіді зустріла – це була лише картка Монобанку, де не видно власника рахунку. У юридичної особи має бути відкритий рахунок, якщо це волонтерська організація. Якщо громадська організація, має бути відкритий рахунок, попросіть його. Якщо це картка – попросіть дані отримувача», – радить Анастасія Юхименко.

Детальніше – дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Денис Монастырский: «В Украине уже не осталось областей, где нет явной военной угрозы».

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,