Активісти Дніпра вимагають від Укравтодору профінансувати ремонт трас Р-73 та Н-11
Громадськість обурена станом трас Р-73 (Нікопольська траса) та Н-11 (Криворізький напрямок) і вимагає від Укравтодору повернення фінансування на даний напрямок. Детальніше експерти розповіли на прес-конференції Відкритий.
Суспільство запевняє, траса Кривий Ріг Н-11, яка має статус національної, майже непрацездатна. Стан цієї дороги вже 7 років є аварійним та згідно з державними нормами потребує термінового ремонту. Мешканці міста, водії, перевізники, міська влада постійно скаржаться, що через чисельні проблеми цієї траси вчасно не встигає приїхати швидка допомога, пожежники, рятувальники тощо. Через скарги громадська влада вирішила самостійно розібратися в цьому питанні.

На фото Сергій Плічко, Віктор Романенко, Віктор Кугаєнко
«На Криворізькому напрямку Н-11 існують ями глибиною від 10-ти та майже до 30 сантиметрів, фактично їх неможливо об`їхати, тому або б`ється машина, або руйнується дорога», — стверджує Віктор Романенко, голова Громадської ради при Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області.
Укравтодор, що підпорядковується міністерству інфраструктури України, має фінансувати та виділяти кошти на реконструкцію. На ремонт цієї дороги Укравтодор має виділяти кошти та фінансувати такі проекти. Реконструкція Криворізького напрямку Н-11 має коштувати 300 мільйонів гривень, але виділили тільки 60. Дорожники стверджують, що цього не вистачить навіть для того, щоб прибрати сміття навколо. Віктор Романенко, керуючись статистикою, запевняє, що областям, які менши в чотири рази, ніж Дніпропетровська область, на ремонт доріг виділили від 300-400 мільйонів гривень та додає, що буде чекати, поки Укравтодор поверне Дніпропетровській області 300 мільйонів гривень, як і планувалося. Громадські активісти писали листи Володимиру Гройсману, Володимиру Омеляну, щоб терміново розглянули і вирішили ситуацію з ремонтом доріг.
Віктор Кугаєнко, представник громади міста Нікополь, каже, що стан Нікопольської траси Р-73 ще гірший. По цій дорозі регулярно їздять машини з військовою технікою, на автобусах мешканці Нікополя пересуваються до Дніпра, але найбільшої шкоди дорозі завдають вантажівки вагою в 65 тон. Військові кажуть, що в зоні АТО ситуація з дорогами набагато краще, аніж на Нікопольській трасі. Віктор Кугаєнко запевняє, що могло бути менше проблем, якби у Нікополі існувала би залізна дорога, але оскільки її немає, до Дніпра можна доїхати тільки через аварійну трасу.
«Зараз громадськість Нікополя напише листи представникам міністерства інфраструктури України, ми їм даємо два тижні на розгляд скарг. Якщо вони не приймуть ніяких рішень, то після виборів народ перекриє дорогу і буде протестувати», — сказав Віктор Кугаєнко, представник громади міста Нікополь.
Напомним, в Днепре решили «наказать подрядчиков за некачественный ремонт дороги.»
Теги: