Активісти Дніпра вважають, що Міненерго порушує законодавство

У ГО «Save Dnirpo» повідомили, що Міненерго порушує законодавство про участь громадськості у прийнятті рішень органами влади. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на сторінку організації у Facebook.

Так, раніше громадська організація «Save Dnirpo» звинуватила керівництво Дніпровського металургійного заводу в забрудненні повітря викидами шкідливих речовин. Активісти повідомили, що даному підприємству було необхідно отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в повітря протягом наступних семи років. На їхню думку, підприємство нехтує взятим на себе зобов’язанням інформувати громадськість про свої дії. Щоб запобігти цьому, вони звернулися з офіційними запитами до Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Однак, як зазначають активісти, Міністерство енергетики та вугільної промисловості при підготовці проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додатки 1-4 до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок» повністю позбавило громадськість права взяти участь у його обговоренні.

Окрім цього, чинний Кабмін 24-го липня за поданням Міненерго в черговий раз підтримав інтереси великих забруднювачів, перенісши на 2-5 років терміни екологічної модернізації (пило-, сіро- та азотоочистки викидів) 6 ТЕС та 2 ТЕЦ. Про це йдеться у прийнятому в середу розпорядженні «Про внесення змін у Додатки 1-4 до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок».

Активісти громадської організації «Save Dnipro» та низка інших профільних громадських організацій звернулися з колективним листом до Володимира Гройсмана та Кабінету Міністрів України, у якому озвучили вимогу не підписувати прийняте рішення, оскільки воно не є обґрунтованим, здійснено з порушенням чинного законодавства та не відповідає Договору про заснування Енергетичного співтовариства, членом якого є наша країна.
Свої помилки Міністерство не визнало і надало відповідь, що все згідно з чинним законодавством. Якщо розбиратися далі, то із вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затверджених постановою Кабміну від 03.11.10 № 996 необхідно все розглядати у формі публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю. Міністерство у своїй відповіді вказує, що обрало форму електронних консультацій з громадськістю, яка знаходиться на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади у підрубриці «Електронні консультації з громадськістю» рубрики «Консультації з громадськістю».

Під час проведення таких консультацій враховуються строки та порядок оприлюднення проєктів нормативно-правових і регуляторних актів, визначених Законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Для проведення електронних консультацій з громадськістю з питань, визначених у пункті 12 цього Порядку, використовується також урядовий веб-сайт «Громадянське суспільство і влада».

Та насправді все вийшло зовсім інакше. Активісти повідомили, що консультації не проводилось, що також суперечить принципам Орхуської Конвенції «Про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля», яка ратифікована державою Україна.

Активісти Дніпра вважають, що Міненерго порушує законодавство - рис. 1

«Міністерство у своїй відповіді, надісланій нам 09.08.2019 пише, що станом на 25.07.19 зауважень від громадськості не надходило та у разі, якщо такі існують, то варто надсилати їх за наведеною у листі адресою. АЛЕ Ж рішення ВЖЕ прийнято навіть КМУ, всі строки подання вже вийшли! І в нас немає машини часу. Отже, ще раз наголошуємо, що прийняття такого рішення є НЕЗАКОННИМ, оскільки громадськість була позбавлена навіть можливості обговорити такі важливі, що суттєво впливатимуть на здоров’я населення!», — повідомляють активісти.

Теги:

...