Безхатченки Дніпра: куди звернутись, коли нічого не лишилось

На нашій планеті живе понад 100 мільйонів бездомних людей. Тобто кожен шістдесятий мешканець Землі не має даху над головою. Дуже важко точно підрахувати, скільки саме безхатченків живе у нашій країні. Та той факт, що майже кожного дня ми бачимо цих людей на вулицях – змушує замислитись. Відкритий вирішив дізнатися, куди звернутись по допомогу людям, яким ніде жити. 

Безхатченки Дніпра: куди звернутись, коли нічого не лишилось - рис. 1

У інтернеті ми знайшли інформацію про волонтерів, які саморуч відкрили двоповерховий будинок для безхатченків. Він має назву «Будинок Милосердя» та знаходиться на вулиці Тополина 9.

Історія створення цього будинку розпочалась 5 років тому. У 2014-му волонтери міста вирішили годувати безпритульних на залізничному вокзалі. Саме того року в України розпочались військові дії на сході України, і до Дніпра приїхало дуже багато переселенців, котрі залишились без даху над головою.

Безхатченки Дніпра: куди звернутись, коли нічого не лишилось - рис. 2

Наразі у будинку проживає більше 80 людей – і майже кожен з них має інвалідність. Та незважаючи на фізичні вади, вони допомагають один одному та підтримують порядок у будинку.

Мешканці цього будинку мають триразове харчування, їм надають медичну допомогу, тепло та місце, де вони почувають себе потрібними. У вільний час вони читають Біблію. Оренда за будинок складає 12 тисяч гривень. Люди можуть залишатися у будинку на необмежений час, але головне дотримуватися певних правил: не пити, не курити та не сваритися. Та деяким відмовитись від шкідливих звичок після довгих років поневіряння нелегко.

Безхатченки Дніпра: куди звернутись, коли нічого не лишилось - рис. 3

За словами адміністраторів, до цього будинку нерідко звертаються поліція та лікарні міста. Вони привозять сюди людей, котрим більше нікуди йти.

Ви можете допомогти цим людям: продуктами харчування, медикаментами, постільною білизною, памперсами для дорослих, одягом, взуттям або грошима. Саме цих речей потребують мешканці цього будинку.

Безхатченки Дніпра: куди звернутись, коли нічого не лишилось - рис. 4

Наразі волонтери продовжують годувати безпритульних. Кожного дня о 12 годині на залізничному вокзалі волонтери роздають обіди людям без житла. Їм усім пропонують змінити своє життя та поїхати до волонтерського будинку.

Безхатченки Дніпра: куди звернутись, коли нічого не лишилось - рис. 5

Та як влада міста опікується такими людьми?

У Дніпрі центр соціальної допомоги працює вже 20 років. Він знаходиться на вулиці Володимира Антоновича 56. Прийти туди можуть усі, хто опинився без даху над головою. Для реєстрації достатньо анкети, огляд дерматолога та флюорографія. Це безкоштовно. Якщо у людини немає документів — працівники допоможуть у відновленні паспорту.

Ночівля у теплій кімнаті, душ, вечеря, одяг та надання медичної допомоги – усе це отримують мешканці центру. Проживати у пункті обігріву можна півроку. За цей час жителі повинні знайти собі роботу, дотримуючись правил поведінки – не вживати алкогольні напої та вести себе пристойно.

Тож, у Дніпрі є місця, де допоможуть людям без дому. Та для цього безхатченкам потрібно зробити вагомі кроки до змін. І один з них – відмовитись від шкідливих звичок.

Не варто забувати, що суспільство також може допомогти безхатченкам. Подарувати одяг, пригостити теплим чаєм або розказати їм про місця, де можна знайти дах над головою. Ці добрі кроки можуть врятувати комусь життя.

Нагадаємо, у центрі Дніпра чоловік вилив відходи у зливову каналізацію.

Теги: