Через заниження вартості надр бюджет України зазнав збитків на 95 мільйонів гривень

Дослідження Держаудитслужби встановило заниження початкової вартості спеціальних дозволів на користування надрами вуглеводної групи, через що державний бюджет недоотримав близько 95 мільйонів гривень. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на «Економічна правда».

Темою листа є скарга аудиторів на дії керівництва Українського державного геологорозвідувального інституту, яке опирається проведенню аудиту решти розрахунків вартості спеціальних дозволів. Загалом впродовж 2015-17 років Держгеонадрами на підставі таких розрахунків Інституту здійснено видачу, переоформлення чи продовження строку дії 1536 спеціальних дозволів на користування надрами, від яких до бюджету надійшло 2,6 мільярда гривень.

«Водночас керівництво Інституту, ігноруючи запити Держаудитслужби та щоразу змінюючи аргументи (вилучення документів правоохоронними органами без конкретизації якими саме; закінчення строків їх зберігання, хоча вони є первинними документами та їх наявність визначена законодавством; необхідність надання програми аудиту, хоча без первинних документів її складання є неможливим тощо), не надає відповідних документів», — нарікають аудитори Гройсману.

Аудитори просять доручити Державній службі геології та надр невідкладно розв’язати питання з документами та припинити протидію з боку керівництва Інституту.

«Те, що державні аудитори змушені просити прем’єра про доступ до документів державного інституту про розрахунок вартості надр на мільярди гривень, свідчить, що структура органів управління надрами вийшла з-під контролю чинного уряду», — вважає Гліб Канєвський.

nadra

Нагадаємо, раніше ми писали, що монетизовану субсидію можна отримати у будь-якому з 34 уповноважених банків України.

Теги: