Чим небезпечні штучні квіти та яка відповідальність за їхній стихійний продаж у Дніпрі

Незабаром у Дніпрі з’являться вуличні точки продажу штучних квітів, які українці купують на поминальні дні для кладовищ. Однак у місті стихійний збут такого товару нелегальний. Незабаром інспектори департаменту торгівлі та реклами проводитимуть рейди. Яку відповідальність понесуть торговці та чим небезпечні штучні квіти? 

Про це Відкритому розповіли заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослав Крисько та заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міськради Олександр Малишко.

Штучні квіти у більшій кількості до нас завозили з Китаю без сертифікатів якості, й відповідно – з чого саме вони зроблені невідомо, пояснює еколог Ярослав Крисько.

Ярослав Крисько

Ярослав Крисько

«Проте, найбільшу шкоду навколишньому середовищу завдає процес утилізації. Адже, такий продукт псується за тиждень й стає звичайним сміттям. Щороку КП «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради з цвинтарів та звалищ нашего мiста вивозить загалом до 100 тонн такого сміття», – пояснив заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослав Крисько.

Однак, це не найгірший сценарій для штучних квітів. У селах їх полюбляють спалювати. При такому процесі виділяється буквально вся таблиця Менделєєва, пояснив експерт.

«Під час спалювання радіус діоксидного забруднення досягає 20 кілометрів.  І забруднюється не лише повітря, а й ґрунт, підземні води. Термін розкладання пластику, з якого виготовляють штучні квіти становить від 100 до 500 років», – розповів Ярослав.

Замість штучних квітів, еколог пропонує альтернативу: класти на могилу підсвічник зі свічкою, який можна використовувати роками; приносити свіжі зрізані квіти або у горщечках дані рослини висаджувати.

Однак, все одно незабаром у Дніпрі з’являться вуличні точки продажу штучних квітів, які українці купують на поминальні дні. Однак, у місті стихійний збут такого товару є нелегальним. Незабаром інспектори департаменту торгівлі та реклами проводитимуть відповідні рейди, розповів заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міськради.

Олександр Малишко

Олександр Малишко

«Перевірки проводитимуть щодня по всіх куточках Дніпра. Виявлятимуть факти вуличної торгівлі поминальною атрибутикою, що виготовлена з пластику. Нагадую, що вулична торгівля у місті здійснюється лише на підставі договору з КП «Дніпровські активи». Ця структура, в свою чергу, не укладає договори з підприємцями, які мають на меті здійснювати вуличною торгівлю поминальною атрибутикою, що виготовлена з пластику. Здійснення торгівельної діяльності веде за собою адміністративну відповідальність за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи для фізичної особи 340 гривень, а для юридичної та посадової 1700 гривень», – пояснив заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міськради Олександр Малишко.

Детальніше про шкоду штучних квітів дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепровском центре современного творчества создали социальный хаб.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,

...