Чого очікувати мешканцям Дніпра від серпневої погоди?

Український Гідрометцентр прогнозує, що серпнева середньомісячна температура повітря у Дніпрі буде на 2-2,5°С вища норми. Про синоптичну ситуацію у місті розповів начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак у прес-центрі телеканалу «Відкритий».

Синоптики називають серпень 2020 року сухим та спекотним, адже такої кількості опадів (38 міліметрів при нормі 41 мм)  недостатньо, аби назвати його вологим. Тим не менш, дніпрянам не варто боятися аномально високих показників на приладах для вимірювання температури – максимальні цифри на градусниках у цьому році українці вже побачили в липні.

Чого очікувати мешканцям Дніпра від серпневої погоди? - рис. 1

«На 99% можна бути впевненими, що максимальних температур у серпні не буде. Якщо у нас абсолютний максимум, за період гідрометричних спостережень, припадає саме на серпень (5 серпня 2010 року спостерігалось підвищення температури повітря до 41°С), то в цьому році, з огляду на короткострокові прогнози наших синоптиків і закордонних колег, позначки вище 38°С цього місяця не буде», — коментує Василь Гринчак.

Як відомо, у серпні сонячна активність знижується: дні коротшають, а ночі, навпаки, стають довшими. За прогнозами Гідрометцентру українців, і дніпрян у том числі, вночі чекатимуть різкі охолодження – температура може впасти до 12-17°С.

«Але не варто засмучуватися і думати, що літо закінчилось. У нас попереду довга тепла осінь. Зниження температури до 15°С вдень прогнозується аж після 20-х чисел вересня», — додає Василь Гринчак.

Теги: , , ,