Чорнобильську горілку хочуть продавати і за виручені кошти допомогати українцям

Команда вчених з Великої Британії та України створила експериментальну радіоактивно безпечну горілку з чорнобильської води та пшениці з використанням традиційної методики homemade під назвою «Atomik». Про це повідомляє Відкритий

Горілку почали виготовляти з зерна і води з Чорнобильської зони. Як зазначають вчені — це перший споживчий продукт із зони відчуження. Вирощувати зернові почали на одній з місцевих ферм. Так, після катастрофи, яка сталася у 1986 році, дослідженнями у цій зоні займалося багато вчених. Ідея створення горілки належить професору Сміту з Портсмутського університету та іншим дослідникам, які впродовж багатьох років працювали в цій зоні.

Наразі вони сподіваються продавати горілку, а отримані кошти направити на допомогу жителям України, які все ще відчувають на собі наслідки аварії.
Як стверджують вчені, ця горілка не більш радіоактивна, ніж будь-яка інша.

Професор Сміт працював у зоні ЧАЕС ще з 1990-х років. Його вразило те, що економічне становище в Україні стабільно залишалося складним, водночас із тим, як природа в зоні відчуження поступово відновлювалася.

В рамках проєкту була виготовлена лише одна пляшка горілки «Atomik», але, за словами професора Сміта, до кінця року їх, за планами, буде вже 500. Продавати їх планують туристам, які останнім часом відвідують зону відчуження все частіше.

Дослідники підкреслюють, що сьогодні багато зон відселення вже можна використовувати для безпечного вирощування сільськогосподарських культур, якщо робити це під радіоекологічним контролем.

На даний момент створюється соціальне підприємство «Чорнобильська алкогольна компанія», яка в майбутньому буде виробляти та продавати крафтову горілку «Atomik».

Зазначається, що для старту потрібно вирішити низку юридичних питань, після чого вчені сподіваються почати невелике експериментальне виробництво.

Чорнобильську горілку хочуть продавати і за виручені кошти допомогати українцям - рис. 1

Теги: