Де можуть відбутися місцеві вибори восени та чи вигідно це Зеленському

За яких обставин і де можуть відбутися дострокові місцеві вибори і чи вигідно це Володимиру Зеленському, розповідає Відкритий із посиланням на інтерв’ю для Рубрики координаторки “Громадянської мережі “ОПОРА” Ольги Айвазовської.

Так, зі слів експертки, дострокові місцеві вибори можуть відбутися там, де немає міського голови. В такому випадку призначення позачергових виборів – це обов’язок Верховної Ради.

Ольга Айвазовська відмітила, що вибори будуть точковими, де є певна лінія конфлікту. Наразі найближче до цього київська громада, де виникає питання обрання нового міського голови і, можливо, Київської міської ради.

«Зараз законних підстав для зняття з посади голови КМДА пана Кличка і їх проведення немає. Але Верховна Рада може вести окремі зміни в законодавство, тоді це стане можливим, хоча тлумачення Конституційного Суду 2003 року є офіційно частиною основного закону. Вона говорить про те, що головою КМДА може бути лише обраний громадою міський голова. Тож, будь-які положення закону про столицю не може суперечити цьому офіційному тлумаченню”, – зазначила Ольга Айвазовська.

Відмітимо, що у Дніпрі також існує вірогідність дострокових виборів із-за парі між Борисом Філатовим і Володимиром Зеленським. Так, мер пообіцяв, що Новий міст у Дніпрі відкриють до 14 вересня, в іншому випадку — він піде з посади. Також міський голова 22-го липня, звернувся до глави держави з вимогою проведення дострокових місцевих виборів.

Координатор “Громадянської мережі “ОПОРА” зробила висновок, що позачергові місцеві вибори не вигідні партії “Слуга народу”. Так, цей рік місцева влада може бути громовідводом для Зеленського.

“За чинною Конституцією чергові вибори мають бути вже у 2020 році, або в останню неділю жовтня 5 року повноважень. Цей рік місцева влада може бути громовідводом. Володимир Зеленський і далі буде критикувати, відвідувати органи місцевого самоврядування і заявляти про те, що ті чи інші чиновники недобросовісні. Адже маючи абсолютну владу законодавчу і виконавчу, очевидно, стверджувати, що щось не вдалось через третю сторону політичного процесу, уже не так просто буде”, – вважає експертка.

Ольга Айвазовська вважає, що позачергові місцеві вибори не вигідні українському бюджету і народу.

«Тоді не буде завершена реформа децентралізації. Це великий виклик, і про це говорять наші західні партнери. До 2020 року мало б завершитись добровільне об’єднання громад. Громади вийшли на прямі міжбюджетні стосунки, потім за планом – об’єднання вже у недобровільний спосіб решти громад і проведення виборів, укрупнення районів та завершення тер адмінреформи. Вибори повинні бути завершальним етапом реформи, а не зупиняти її”, – наголосила Айвазовська.

Де можуть відбутися місцеві вибори восени та чи вигідно це Зеленському - рис. 1

Теги: