«Дитина не сама»: як хлопчикам та дівчинкам без батьків надають прихисток на Дніпропетровщині

Як прихистити дитину із зони активних бойових дій? На час воєнного стану в Україні спростили процедуру влаштування у родини дітей, залишених без батьківського піклування. Їх можуть взяти під опіку родичі або тимчасово дати притулок небайдужі люди.

Про це телеканалу Відкритий розповіла головна спеціалістка служби у справах дітей ДніпроОВА Алла Борисенко.

Алла Борисенко

Алла Борисенко

Дітям, травмованим війною, важливо забезпечити сімейний затишок. Допомогти тим, хто втратив тата й маму або не має із ними зв’язку.

«Маємо чіткий алгоритм дій. Тепер простіше тимчасово влаштувати хлопчиків та дівчаток у прийомні родини. Надати прихисток можуть й усі небайдужі», – розповіла головна спеціалістка служби у справах дітей ДніпроОВА Алла Борисенко.

Дітей будуть тимчасово влаштовувати в прийомні родини або дитячі будинки сімейного типу. А ще за спрощеною процедурою – під опіку родичів. Тим часом з’ясовуватимуть, що саме сталося з батьками. Оформити опікунство над дитиною можуть близькі або далекі родичі, друзі родини, хрещені. У разі якщо батьки загинули, не виходять на зв’язок, поранені в лікарнях, перебувають у місцях активних обстрілів.

«Бажаючі попіклуватися мають надати заяву, копію паспорта, документи, що підтверджують родинні зв’язки із дитиною. Крім цього, довідку від нарколога та психіатра. А ще довідку або заяву про відсутність судимості. При цьому необов’язково проходити навчальний курс з виховання дітей. Просто небайдужі люди можуть подати заяву на тимчасовий прихисток дитини без оформлення опікунства», – пояснила Алла Борисенко.

Звертатися потрібно до Служби у справах дітей за місцем проживання. Ще є чат-бот у телеграм «Дитина не сама». Туди можуть звертатися усі, хто готовий прихистити дитину. Достатньо залишити онлайн-заявку, вказавши регіон, персональні дані та контакти. Щойно з’явиться малеча, яка потребуватиме допомоги, на зв’язок вийдуть представники Служби у справах дітей.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Генштаб ВС Украины опубликовал приблизительные потери российских оккупантов.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: