Для перемоги України: як стати народним кібервоїном за 5 хвилин

Стати кібервоїном закликають кожного. Блокувати російські канали можна за допомогою телефону, інтернету та бажання.

Як це зробити та наскільки дієві блокування ворожих сторінок в соціальних мережах — в ефірі телеканалу Відкритий розповіли Голова Правління ГО «Дуїт» Дмитро Твердохліб та Національна координаторка Європейської демократичної Молодіжної мережі в Україні Тетяна Дерябкіна.  

Дмитро Твердохліб

Дмитро Твердохліб

Навіть, якщо ви звичайний мешканець, під час війни ви можете бути корисним своїй країні: повідомити про ворожу мітку чи техніку ворога на сусідній вулиці, блокувати російські канали та сторінки в соціальних мережах.

«У нас ж в інструкціях навіть спеціальні фрази записані. Це декілька речень двома мовами, одна з яких англійська. Таким чином на канал швидше зреагують. Наприклад: дана інформація є розпалюванням ненависті на міжнаціональному підґрунті, цей ресурс є джерелом пропаганди російської федерації, цей ресурс сприяє веденню бойових дій РФ. Тобто, працюють ключові слова: війна, Україна, росія, окупація, фашизм, насилля, пропаганда», — порадив Дмитро Твердохліб.

Всі ці шаблони вже є в даних (наведені нижче) телеграмм-каналах трьома мовами, лишається просто скопіювати текст та додати у свій блокнот.

  • ЗАБЛОКУВАТИ СТОРІНКИ В СОЦМЕРЕЖАХ З РОСІЙСЬКИМИ ФЕЙКАМИ — StopRussia https://t.me/stopdrugsbot
  • ПОВІДОМИТИ ПРО ВОРОЖУ ТЕХНІКУ – stop_russian_war_bot https://t.me/ stop_russian_war_bot
  • ПОВІДОМИТИ ПРО ВОРОЖІ МІТКИ НА ДОРОГАХ І ТЕХНІКУ — Народний месник https://t.me/ukraine_avanger_bot

«Такі блокування та численні скарги справді працюють. Іноді достатньо 100-200 повідомлень аби канал чи відео заблокували. В Україні наразі дуже багато організацій, які цим займаються — борються з пропагандою росії. І їм це вдається, тому не думайте, що ваші дії нічого не змінять. У нас свій, інформаційний фронт і ми переможемо», — розповіла Тетяна Дерябкіна.

Тетяна Дерябкіна

Тетяна Дерябкіна

Також додаємо посилання на сторінки, де активісти публікують інформацію щодо блокування сторінок:

Детальніше — як блокувати ворожі канали у соціальних мережах дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Внеочередная сессия: в Днепре депутаты выделили дополнительные деньги на тероборону.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: , , , , , , , ,