ДніпроОДА переплачувала за асфальт для доріг області у 1,5 раза

Дніпропетровська обласна державна адміністрація замовляла асфальтобетон у півтора раза дорожче від сусідніх областей, а Служба автодоріг ховала ціни будматеріалів. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на «Наші Гроші».

Як  зазначається, «Наші гроші» намагалися перевірити закупівельні ціни по ремонту доріг на загальну суму 1,93 мільярда гривень від Дніпропетровської служби автомобільних доріг (ДСАД). Йдеться про Н-31 (Р-52) Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка та М-04 Знам’янка — Луганськ — Ізварине на ділянці обходу міста Дніпра. Інформації про цей підряд розслідувачі не знайшли, адже Дніпропетровська САД не оприлюднила ціни будматеріалів на тендерах щодо будівництва цих доріг.

Дніпропетровська облдержадміністрація була більш відкритою, тому в системі «Прозорро» вдалось знайти її тендерні ціни по кількох дорогах області.  Виявилось, що ціна асфальту на тендерах ОДА дуже завищена у порівнянні з іншими регіонами.

У липні 2019 року Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА замовив ТОВ «Буд Регіон» будівництво дороги від мікрорайону Сонячний до вулиці Спаської у Кривому Розі за 90,45 мільйона гривень. Основним будматеріалом був асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марок 1—2 (АСГ.Др.щ.Б.НП.І-ІІ) від ТОВ «Весташляхбуд», монополіста з ремонту й утримання доріг Кривого Рогу. Він коштував 3 420 гривень за тонну без доставки та ПДВ. Це у півтора раза дорожче від літніх тендерних цін у сусідніх областях.

Наприклад, на тендері Донецької ОДА щодо вулиці Курортної у Святогірську такий асфальтобетон типу Б марки 1 від ТОВ «Данко» коштував 2 248 гривень за тонну, а на тендері Покровської міськради щодо вулиці Добропільської від ТОВ «Будресурс» — 2 237 гривень за тонну.

Крім того, Полтавська САД законтрактувала такий асфальтобетон типу Б марок 1-2 у ТОВ «Альтком» для реконструкції траси Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка по 2 333 гривень за тонну. При цьому обсяги постачання були зіставними з обсягами Департаменту.

Ще дешевше Полтавській САД обійшовся такий асфальтобетон типу Б марки 1 для ремонту траси Р-42 Лубни — Миргород — Опішня — /Н-12/ від ТОВ «Ростдорстрой» — у 2 150 гривень за тонну. Але обсяги постачань були у кільканадцять разів більші від дніпровських.

Загалом за період існування «Прозорро» з 2016 року на капремонт доріг у Дніпропетровській області розтендерили близько 7,36 мільярда гривень. Більшість підрядів отримали ТОВ «Будінвест Інжиніринг» (3,27 мільярда гривень) і ТОВ «Спецдоррембуд» (2,85 мільярда гривень).

DIP 8254

Нагадаємо, раніше Дніпровський національний університет завищував ціни на проживання в гуртожитках.

Теги: