Дніпропетровська область лідирує за кількістю «продажів» сільськогосподарських земельних ділянок

Дніпропетровська область лідирує за кількістю «продажів» сільськогосподарських земельних ділянок на «сірому» ринку землі. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на звіт аналітичної платформи VoxUkraine.

В Україні діє мораторій на продаж сільськогосподарських земельних ділянок, але насправді ринок землі існує вже давно. Фермери та прості мешканці сіл здають свої землі в оренду на десятки років. За цим показником кількості зданих земель Дніпропетровська область лідирує. Як зазначають аналітики, для того, щоб переконатися в існуванні «сірого» ринку землі, достатньо зайти на сайт онлайн-оголошень OLX.

За результатами моніторингу понад п’яти тисяч оголошень про продаж земельних паїв з січня 2016 року по травень 2019 року, найбільше пайової землі продають у Дніпропетровській області — 7 252 га. На другому і третьому місцях — Запорізька та Харківська області — 5 479 га та 4 525 га відповідно.

Найменше пайової землі продають у Чернівецькій (172 га), Львівській (246 га) та Волинській (344 га) областях. В цілому, найбільше землі продають на Сході та Півдні України, найменше — на Заході та Півночі. В західних регіонах більше гірської та лісистої місцевості, на півночі — болотистої та лісистої. Така земля непридатна для сільського господарства. Водночас на сході та півдні знаходяться степи, сприятливі для рослинництва.

Bezymyannyj

Раніше ми писали, що в Офісі президента обіцяють до кінця року скасувати мораторій на продаж землі.

Теги: