Дострокова пенсія: кому її призначають на Дніпропетровщині

У квітні набув чинності Закон України, в якому внесені зміни в пенсійне законодавство. Нині можна достроково призначити пенсію за віком э, у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці.

Про це Відкритому розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Наталія Корнійчук. 

Наталія Корнійчук

Наталія Корнійчук

Внесеними змінами передбачено, зокрема, відновлення норми про призначення достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов.

«Як відомо, норма щодо дострокового призначення пенсії за віком (за 1,5 року до досягнення пенсійного віку) існувала до 2015 року, але була скасована Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року. Протягом всього минулого періоду постійно обговорювалось питання поновлення раніше чинної норми, неодноразово це питання порушувалось профспілками», – пояснила Наталія Корнійчук.

Законом передбачена, зокрема, можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників. Однак є ряд умов.

«Аби скористатися правом дострокового виходу на пенсію, потрібно дотриматися кількох важливих умов. Перша: на день звільнення з роботи у людини має залишатися не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку. Друга: обов’язковою є наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, у мінімальному розмірі. Для чоловіків це 35 років, для жінок 30. Третя: звільнення повинно відбуватися з ініціативи роботодавця на підставі змін умов праці. Четверта: новація передбачена лише для осіб, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, зокрема з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. П’ята: людина має зареєструватися у державній службі зайнятості, при цьому має бути відсутня пiдходяща для неï робота.», – роз’яснила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Наталія Корнійчук.

За наявності перелічених умов необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду. Варто звернути увагу на те, що, маючи не менше ніж 30 років страхового стажу, жiнки зможуть достроково вийти на пенсію за півтора року до досягнення 60 рокiв лише в період з 1 січня по 31 грудня 2023 року, оскільки з 2024 року вони мають право на пенсію у 60 років за наявності не менше ніж 31 рік страхового стажу. Поступово кількість необхідного стажу збільшуватиметься i 2028-го досягне 35 років. Якщо пенсіонер працюватиме у період досягнення пенсійного віку, дострокова пенсiя не виплачуватиметься.

Детальніше про дострокову пенсію та у цілому перерахунок пенсійних виплат – дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Патрульные Днепра разыскали и вернули домой 4-летних двойняшек.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: