Драматургія, мистецтво чи розвага: як хореографи та режисери Дніпра сприймають танець

Про танець та його завдання говорили у пресцентрі телеканалу «Відкритий» з хореографами та режисеркою. 

29 квітня відзначається Міжнародний день танцю. Як сказав Жак д’Амбуаз, танець — це твій пульс, биття твого серця, твоє дихання; це ритм твого життя; це вираження в часі і русі, в щасті, радості, смутку і заздрості. Як сприймають танець ті, хто своє життя присвятив цьому красивому мистецтву, адже для них — це не тільки задоволення, а й робота.

«Танець — це ніби приправа до страв. Це сіль, без якої їжа буде не такою смачною. Танець — це те, що в тебе всередині. Твої переживання, радість, біль. Тільки від душі виражається танок. Колди душа відчуває усі вібрації Всесвіту», — говорить хореограф Лаша Цагареішвілі. 

Драматургія, мистецтво чи розвага: як хореографи та режисери Дніпра сприймають танець - рис. 1

 

Людина, що танцює вкладає в свої рухи душу та емоції. Намагається розповісти свою  історію, доторкнутися до глядача своїм танцем. І для цього потрібно або мати неабиякий талант, або довго і плідно працювати.

«Танок може бути і без рухів. Якщо ви вкладаєте в нього свою певну мету, то навіть піднята вгору рука — це теж танець. Як і будь-яке мистецтво, танці відкривають людям наші бажання, думки, переживання,» — зазначає режисерка Тетяна Барамідзе.

Драматургія, мистецтво чи розвага: як хореографи та режисери Дніпра сприймають танець - рис. 2

Навчитися танцювати може кожен. Потрібно лише вміти відчувати музику, ритм та ставити правильні цілі. Особливо, якщо збирається коло однодумців та творчих особистостей, простіше створювати постановки та красиві танці.

Драматургія, мистецтво чи розвага: як хореографи та режисери Дніпра сприймають танець - рис. 3

«Танець — це мова. Це душевний політ. І як хореограф я можу лише привідкрити двері у неймовірно багатий світ танцю тим, хто до мене приходить. Важливо в танцях фізична форма, легкість думок та політ. Коли ти відчуваєш себе вільним, то й рухи виходять красивими та заворожуючими. Це і є секрет хореографії, секрет танців,» — сказала керівниця танцювального колективу «Шабатоба» Аліса Барамідзе. 

 

 

 

Теги: