Дві петиції про звільнення Богдана зібрали понад 25 000 голосів: відповідь Зеленського

Володимир Зеленський відповів на звернення українців щодо звільнення Андрія Богдана з посади Глави Адміністрації Президента України. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на офіційне інтернет-представництво голови держави.

На офіційному порталі електронних петицій до Президента України було зареєстровано звернення з вимогою звільнити Андрія Богдана з посади Глави Адміністрації Президента України. Автор петиції наголошує на тому, що Андрій Богдан не має права обіймати цю посаду на підставі Закону України «Про очищення влади».

«У періоди з 17 березня 2010 року до 14 лютого 2011 року, а також з 11 липня 2013 року до 5 березня 2014 року Богдан Андрій працював на посаді Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, відповідно до розпоряджень Кабінету міністрів України за підписом Миколи Азарова. Розпорядженням КМУ від п’ятого березня 2014 року за підписом Арсенія Яценюка звільнено Андрія Богдана за власним бажанням. Частина третя статті 1 Закону України «Про очищення влади» зазначає, що протягом десяти років (тобто до 16 жовтня 2024 року) з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 цього Закону, а також особи, які не подали у строк, визначений цим Законом, заяви, передбачені частиною першою статті 4 цього Закону (тобто не пройшли перевірку)», — вказано у зверненні.

Петиція була оприлюднена 23 травня 2019 року. До цього часу вона зібрала 25 175 голосів із 25 000 необхідних. Після цього її повинен розглянути Президент України Володимир Зеленський та надати відповідь її авторові.
Дві петиції про звільнення Богдана зібрали понад 25 000 голосів: відповідь Зеленського - рис. 1Слід зазначити, що 23 травня іншим автором була створена ще одна петиція, яка зібрала 33 228 голосів із 25 000 необхідних. Автор у своєму зверненні вимагав негайної відставки Андрія Богдана, керуючись тим самим законом, що і попередній.

«Ми, громадяни України, вимагаємо негайної відставки Глави Адміністрації Президента України Богдана Андрія Йосиповича через порушення закону «Про очищення влади» (люстрацію)», — було вказано в петиції.

Президент України Володимир Зеленський розглянув звернення, але залишив Андрія Богдана на цій посаді.

«Глава Адміністрації Президента України здійснює загальне керівництво Адміністрацією Президента України, спрямовує її діяльність на ефективне забезпечення здійснення Президентом України визначених Конституцією України повноважень. Глава Адміністрації Президента України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України», — відповів Зеленський.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як Зеленський відповів на петицію про власну відставку.

Теги: