Екснардепів перевіряють на зловживання проживанням у готельних номерах у Києві – Відкритий

Екснардепів перевіряють на зловживання проживанням у готельних номерах у Києві

В Україні перевіряють підписи нардепів, які зверталися за компенсацією витрат на готельні номери під час роботи Верховної Ради. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на ухвали суду.

Солом’янський суд Києва призначив почеркознавчу експертизу заяв нардепів, які зверталися про нарахування коштів для винайму готельного номера. Відомості про це занесенні до ЄРДР ще 22-го жовтня 2018 року за ознаками привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Експертиза буде проводитися стосовно 170 нардепів, які отримали за місяць 3,5 мільйона гривень компенсації за житло. Депутати отримали компенсацію за винайм житла або оренду готельному номеру за серпень 2018, при цьому вони особисто або члени їхніх сімей забезпечені житлом у Києві або на відстані меншій за 30 кілометрів від Києва.

Зазначимо, що у публічному доступі реєстру перша ухвала по справі з’явилася лише 17-го липня 2019, саме у цей період детектив просив доступ до реєстраційної справи квартири одного депутата, але тоді суд йому відмовив.

Лише на початку серпня, після парламентських виборів, суд задовольнив клопотання НАБУ і видав ухвали про почеркознавчі експертизи щодо заяв двох нардепів 8-го скликання. Наразі їх імена приховано. Однак зазначається, що один із них у 2007 році купив садовий будинок на 15-му кілометрі Житомирського шосе, але у 2014-2016 отримав понад 232 тисяч гривень компенсації за оренду номера у готелі «Київ».

Інший народний обранець у 2007 став власником квартири, але у 2014-2018 отримав 760 тисяч гривень компенсації за винайм готельного номера в столиці.

Тепер почеркознавчу експертизу мають провести експерти Черкаського відділення КНДІСЕ (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз). Вони повинні з’ясувати відповідність між підписами нардепів та нарахуванням коштів на рахунки готелів.

Теги:

Оцените этот материал: