Евакуюють людей, шукають безпечні притулки та повертають до життя: про діяльність ГО «МАРТІН-клуб»

Евакуюють, прихистять та нагодують. Як й більшість організацій у Дніпрі, ГО «МАРТІН-клуб» наразі розширила свою діяльність. Допомагають будь-кому, хто цього потребує. 

Про це Відкритому розповіли керівниця ГО «МАРТІН-клуб» Вікторія Федотова та волонтерка Ольга Владимирова.

Евакуюють людей, шукають безпечні притулки та повертають до життя: про діяльність ГО «МАРТІН-клуб» - рис. 1

До 24 лютого ГО «МАРТІН-клуб» орієнтувалася на допомогу жінкам та дітям. Наразі ж волонтери працюють з будь-ким, хто цього потребує.

«Ми приймаємо, евакуюємо, годуємо, одягаємо, слухаємо, надаємо допомогу ліками – все, чого потребує людина. У нас є домовленість з клінікою медичної сімейної практики — з Оленою Кондратенко, яка допомагає як лікарка. Наразі ми створили команду організацій «Восток SOS», «Форпост», «МАРТІН-клуб» і «Пані Патронеса». Ресурси закінчуються, но важливіше, аби ресурси нашого серця не закінчувалися. Ми маємо лишатися людьми. У нас дуже багато донорів, які, як правило, не українські. Але без наших рук – допомога буде не якісною. У нашому хабі прийнято ставитися до переселенців як до гостей», – розповіла керівниця ГО «МАРТІН-клуб» Вікторія Федотова.

Вікторія Федотова

Вікторія Федотова

Команда волонтерів евакуює людей з гарячих точок як автобусами, так й зустрічає на залізничному вокзалі вже у Дніпрі. Окрім цього, діє кризовий хаб, де наразі потрібна допомога.

«Є таке слово, якого не треба соромитися – це «сервіс», те що ми надаємо людям. Ми надаємо послуги. Не треба думати, що людям з евакуації можна дати будь-що. Варто давати, наче собі. Смачна їжа, чиста та нова постіль. Взагалі, евакуація – це про життя. Люди, які їдуть попри все, як ніколи хочуть жити. Історія, яка мене приголомшила: ми познайомилися з паралізованим чоловіком, який у лежачому стані знаходиться вже 11 років, його дружиною та вівчаркой Барон. Їхнього сина вбили у Авдіївці кілька тижнів тому. Люди, які не хочуть жити – не потягнуть кудись лежачого діда та величезну собаку. Наша справа підтримати це бажання аби воно не згасло», – пояснила волонтерка Ольга Владимирова.

Ольга Владимирова

Ольга Владимирова

Дбають волонтери й про психіку та соціалізацію переселенців. Просто поїхати на природу, екскурсію, поспівати пісень, подихати лісовим повітрям і посидіти біля річки – об’єднана команда волонтерів іноді влаштовує таке дозвілля.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «Нам нужны живые родители и родной дом»: в Украине отметили День защиты.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,