Фотопроєкт «Мами»: у Верховній Раді на депутатських кріслах з’явилися фото матерів загиблих воїнів – Відкритий

Фотопроєкт «Мами»: у Верховній Раді на депутатських кріслах з’явилися фото матерів загиблих воїнів

Видання «Дзеркало тижня» видрукувало понад 300 фотографій матерів загиблих на Донбасі українських військових. Сьогодні під час урочистого засідання Верховної Ради розклали на робочих місцях депутатів, президента, спікера та урядовців. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Сергія Рахманіна у Facebook.

Проєкт «Мами» — це 321 фотографія, під кожною з яких вказано ім’я мами, її сина, його вік та ім’я, яким вона називала його в дитинстві: Васильок, Зозулечка, Котик, Сонечко, Орльонок тощо.

«Хлопчики, котрі взяли владу в країні, ви годитеся цим жінкам у сини. І ви зобов’язані прожити цю владу так, щоб вашим мамам не було соромно, а їхнім мамам — гірко. Президент Володимир Зеленський заборонив чиновникам вішати в кабінетах його портрети. Нехай натомість будуть на стіні портрети мам загиблих солдатів», — звертається видання до нової української влади.

У «Дзеркалі тижня» нагадали, що до списку бойових втрат вже потрапили 3013 воїнів. Для більшості з них слово «мама» в житті було першим, воно ж — і останнім. Щоранку, розплющуючи очі, вони бачать новий день, а за мить на них навалюється реальність із найстрашнішим з можливих лих: не побачу, не почую, не пригорну.

«Для більшості з них слово «мама» в житті було першим, воно ж — і останнім. Кого ще кликати, коли так боляче? Понад триста фотографій віддрукували для нових господарів владних кабінетів. Ми розішлемо їх усім: від президента до губернаторів, від спікера й прем’єра до голів служб, інспекцій, парламентських комітетів, мерів, суддів і правоохоронців. Там, на звороті світлин, є гачок. Тільки вбийте цвях… Нехай за вами стежать, вас надихають, зупиняють, підтримують очі тих, хто віддав Україні безцінне — своїх синів. Змініть країну. Мамам однаково буде боляче, та все ж світліше», — заповіли у виданні.

Зазначимо, що задум проєкту «Мами» належить головній редакторці «Дзеркала тижня» Юлії Мостовій, повністю переглянути фотопроєкт можна за посиланням.

Фотопроєкт «Мами»

Вадим Немов — 22 роки

Максим Яворець — 21 рік

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський взяв участь у вшануванні захисників, загиблих під Іловайськом.

Теги:

Оцените этот материал: