Худнути – на часі: дієтологиня з Дніпра розповіла як правильно тренуватися та харчуватися у спеку 

Зазвичай до літнього сезону починають готуватися ще навесні: нормалізують харчування, активно займаються спортом та оздоровлюють організм. Цьогоріч стреси та нестабільна ситуація в країні дещо завадили українцям ефективно підготуватися до літа. Втім, навіть влітку, дотримуючись простих та універсальних порад, можна схуднути та подбати про своє здоров’я.

Про це Відкритому розповіла дієтологиня та фітнес-тренерка  Юлія Астахова.

Юлія Астахова

Юлія Астахова

Інтернет наповнений тисячами порад про те, як схуднути за тиждень. Зазвичай, це надмірні тренування та суворі дієти. Деякі одержимі схудненням люди взагалі вдаються до викликання блювоти, голодування або схем з активованим вугіллям. Однак ці плани часто містять набагато менше калорій, ніж потрібно для нормального функціонування дорослої людини, а тому в результаті можуть створити дуже багато проблем із вагою та здоров’ям загалом як у довгостроковій, так і короткостроковій перспективі. Тому худнути треба коректно, ставлячи розумні цілі та терміни. В ідеалі, більшість звичок варто зберегти у вигляді нового здоровішого способу життя. Тоді вам не доведеться гуглити швидкі способи схуднення у майбутньому.

Влітку питання дотримання питного режиму особливо актуальне, адже вода запобігає тепловому удару і захищає серце у спеку. Також у теплі місяці багато хто намагається більше пити, щоб не набирати зайву вагу.

«У сьогоднішніх реаліях , вимоги до тіла не такі актуальні, але нам всім необхідно залишатись здоровими. А саме піклуватись про водний баланс, загальний метаболізм та м’язи тіла . Щодо водного балансу, саме у спеку необхідно випивати норму води 30 мл на 1 кг ваги. Декілька разів на тиждень ви можете додавати столову воду для підтримки необхідного рівня PH у шлунку. Метаболізм у кожної людини особливий. Та одне зрозуміло точно, чим старше вік тим він повільніше. Щодо метаболізму ми розділяємо, умовно, кожну людину на: ЕКТОМОРФ (люди з низьким відсотком жиру та м’язів ) МЕЗОМОРФ ( людина атлетичного виду з вагою до 75 кг) та ЕНДОМОРФ ( людина з зайвою вагою). І виходячи з мети кожної людини ми можемо давати рекомендації», – пояснила дієтологиня та фітнес-тренерка  Юлія Астахова.

Також, експертка розповіла про затримку води у організмі. Це, за її словами, пов’язано з декількома факторами: недостатня кількість чистої воли в організмі, затримка лімфатичного потоку, відсутність фізичної активності, захворювання.

«Також  маю сказати  про «кортізоловий  живіт». Кортізол – це гормон стресу. Ми щодня відчуваємо напругу і вона відображається на фізичному тілі. В районі живота багато жінок відмічають «спасательний круг» на який навіть фізичні вправи на мають впливу. Бережіть себе, своє емоційне здоров’я та пийте воду», – підсумувала Юлія Астахова.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: Розповіді українських жінок з Бучі: у Нідерландах відбулася вистава «Україна. Документи епохи».

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.

 

Теги: