Художній музей Дніпра готує онлайн-сюрприз

В ефірі програми «Шах і мат» разом з директоркою Дніпропетровського художнього музею Тетяною Шапаренко говорили про роботу музеїв Дніпра та Міжнародний день музеїв 2020.

На сьогодні музеї закриті для відвідувачів, але співробітники виходять на роботу за певним графіком, розробляють нові експозиції, займаються науково-просвітницькою роботою і готуються до відкриття.

«Щороку 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв і Дніпропетровський художній музей вже 10 років долучається до акції «Ніч музеїв», але через карантинні обмеження, проведення святкування з відвідувачами переноситься на осінь, а 18 травня усі заходи пройдуть в онлайн-режимі», — говорить Тетяна Шапаренко.

Цьогорічна тема Дня музеїв «Музеї за рівність: різноманіття та інклюзія». Дніпропетровський художній музей не робить у програмі на 18 травня прив’язки до конкретного часу, і запрошує у будь який час завітати на сторінку музею у Facebook.

«18 травня, від ранку до вечора, на музейній fb-сторінці відбуватиметься презентація відеоциклу «Музейні історії», створеного спільно з партнером та фотоанонс нового експозиційного блоку музею, присвяченого українському мистецтву XVIII – початку XIX ст., який ви зможете побачити, коли скінчиться карантин», — розповідає Тетяна Шапаренко.

Також, поговорили про відому картину Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка була в першій експозиції музею більше 100 років тому, а під час другої світової війни зникла з ДХМ і згодом опинилася в США. Саме звідти картина вже повернулася в Україну і зараз знаходиться на реставрації у Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сергій Несмачний про історію повернення з США картини музею Дніпра, яка 70 років вважалась зниклою

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,