Ігор Токовенко розкритикував проект закону Третьякової щодо трудових відносин в умовах воєнного стану

60-годинний робочий тиждень, необов’язковість виплати зарплати та право роботодавця призупинити трудовий договір й залишити працівника без роботи і зарплати. Це пункти з проекту закону №7160 від нардепки Галини Третьякової, який, на думку багатьох, урізає трудові права на час воєнного стану. Документ ще не підписано Президентом. 

Про це в ефірі телеканалу Відкритий ми поговорили з політологом та головою Профбюро Профспілки «Громадське здоров’я» Ігорем Токовенко, який наразі захищає Україну в складі ЗСУ. 

Ігор Токовенко

Ігор Токовенко

Скандальна Галина Третьякова подала черговий «Проект Закону України про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який піддався численній критиці з боку як експертів, так й простих українців. Документ про урізання трудових прав українців, запевняє голова Профбюро Профспілки «Громадське здоров’я» Ігор Токовенко.

«Основні загрози проекту 7160: 60-годинний робочий тиждень, необов’язковість виплати зарплати та право роботодавця призупинити трудовий договір — залишити працівника без роботи і зарплати. Останнє може застосовуватися замість простою, який більш вигідний для працівника, бо за працівником зберігається 2/3 окладу. Без усіх інших змін легко можна обійтись, тому що закон і так вже передбачає, що на час воєнного стану може запроваджуватись трудова повинність. Замість того, щоб писати окремий шкідливий законопроект, можна було просто поцікавитись, що існує ціле окреме положення про залучення громадян до трудової повинності — виконання робіт, необхідних національній економіці у воєнний час», – пояснив експерт.

Токовенко наголошує, що важливо зрозуміти різницю:

✔ трудова повинність передбачає роботу працівника на оборону та забезпечення життєвих потреб народу, а не на створення прибутків окремим особам, що прямо заборонено;

✖ урізання трудових прав законопроектом №7160, у разі прийняття, буде поширюватися скрізь, і не в останню чергу на комерційні підприємства сумнівної важливості для оборони.

«Цей проект ніяк не допомагає обороні, бо для виконання всієї життєво важливої у воєнних умовах роботи (від побудови блокпостів до випікання хлібу) можна і треба залучати працівників, студентів та безробітних на підставі трудової повинності. Це і є те обмеження трудових прав, яке передбачене Конституцією на випадок воєнного стану і прописане у п. 3 ч. 1 ст. 8 спеціального Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Будь-які інші обмеження трудових прав у час війни неконституційні та непотрібні, БО В ЗАКОНІ ВЖЕ ВСЕ Є», – підсумував Ігор Токовенко.

Проект закону №7160 було прийнято, однак останнє рішення за Президентом України, який може накласти вето на законопроект.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Интервью президента Зеленского мировым СМИ: о войне, НАТО и референдумах

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: