Історія державотворення України: шлях до незалежності

Сьогодні Україна святкує свій 29-й День народження. Саме стільки наша країна незалежна: росте, розвивається та орієнтується на європейські цінності.  Яким був її шлях до суверенності, у пресцентрі Відкритого розповіла заступниця директорки історичного музею ім. Яворницького Валерія Лавренко.

24 серпня щорічно українці відзначають День незалежності України. У цей день важливо пам’ятати історію державотворення країни, наголошують історики.

Точкою відліку став розпад Радянського Союзу та затвердження Верховною Радою УРСР «Акту проголошення незалежності України».

«Початком кінця для Радянського Союзу була влада геронтократів (осіб, чий вік перевищував 80 років). З приходом Горбачова і його ідеєю перебудови все мало б змінитися. Але історія тих часів підтверджує, що жодних змін, які були задекларовані, не відбулося. Саме цей конфлікт документації та реалій все більше впливав на появу партійної кризи. До цього додалися Чорнобильська катастрофа, розсекречення сталінських злочинів, масові національні рухи, економічна криза і її наслідки», — розповіла Валерія Лавренко.

IMG 0500 1

Першу постанову «Про День проголошення незалежності України» Рада прийняла 16 липня 1990 року. Але дату святкування змінили після підписання Акту – на 24 серпня. Він був затверджений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.

«Понад 31 млн осіб голосували на цьому референдумі. Явка була дуже високою. І, серед тих, хто голосував, 90,35% підтримали рішення про оголошення незалежності України», — розказує історик.

Здобуття незалежності – це не просто історичний крок для України та її народу. Це день народження нашої держави. Тоді, у 1991-му, вона ще зіткнеться з проблемами міжнародного визнання, питаннями конституційного процесу, грошової реформи та економічної кризи дев’яностих. І сьогодні, крізь десятиліття, ми все ще продовжуємо боротися за незалежність. Її на Сході країни відстоюють українські захисники.  Вони – уособлення незламності народного духу та сили волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: 23 августа украинцы отмечают День государственного флага: история символа | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , , ,