Із жовтня стартує реімбурсація інсулінів: як хворим отримати ліки

Пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну у будь-якій аптеці, яка працює за договором з НСЗУ. Про це говорили у пресцентрі Відкритого.

Із жовтня стартує реімбурсація інсулінів: як хворим отримати ліки - рис. 1

Світлана Киричок

«Щоб отримати інсуліни з 1 жовтня 2021 року, пацієнту потрібно:
1. мати декларацію з сімейним лікарем та в ній вказати актуальний номер телефону, куди буде приходити електронний рецепт.

2. відвідати ендокринолога

3. мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я

4. отримати електронний рецепт у ендокринолога

5. прийти та одержати інсуліни у будь-якій аптеці, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт. Велика проблема зараз — маленька кількість лікарів-ендокринологів», — розповіла лікарка-ендокринолог, медична директорка поліклініки #2 Дніпра Світлана Киричок.

Із жовтня стартує реімбурсація інсулінів: як хворим отримати ліки - рис. 2

Катерина Кущ

«Станом на 20 вересня вже було складено 1500 планів лікування. Всього у Дніпропетровській області 21000 людей, які потребують інсулін. Є переваги нової системи отримання ліків в порівнянні з існуючою — один рецепт буде діяти 3 місяці. Чи бере участь у програмі реімбурсації конкретна аптека — можна буде уточнити за номером 16-77»,  —  розповіла головна спеціалістка НСЗУ у Дніпрі та Дніпропетровській області Катерина Кущ.

Із жовтня стартує реімбурсація інсулінів: як хворим отримати ліки - рис. 3

Лариса Бабич

«Одна з проблем нової системи — це дуже швидкий перехід. Не можна виключати старий реєстр, де є статистика пацієнтів. Також, станом на 2021 рік протоколи лікування не оновлювались з 2012 року», — пояснила голова правління ГО «Регіональна асоціація пацієнтів», голова Дніпропетровского філіалу Всеукраинскої федерації діабету Лариса Бабич.

Більше у відео:

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Бегун пробежал 225 километров с Днепра до Харькова менее, чем за двое суток.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,