Кого Зеленський призначив головним розвідником в СБУ

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 9-го серпня, призначив нового начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на відповідний указ.

Так, згідно з указом №590/2019, текст якого оприлюднений прес-службою Офісу президента, крісло зайняв полковник Микола Кулешов.

Кого Зеленський призначив головним розвідником в СБУ - рис. 1

Нагадуємо, що раніше цей департамент очолював Олександр Климчук. З посади його Володимир Зеленський звільнив ще 26-го червня.

Що відомо про нового розвідника в СБУ

Микола Кулешов у Службі безпеки України вже 24 роки й свою кар’єру розпочав ще у 1995. На той час він займався питаннями кібербезпеки у межах Трастового Фонду Україна-НАТО, та на досягнутому не зупинився і пішов далі у цьому напрямку. Полковник ініціював створення Ситуаційного центру із забезпечення кібербезпеки СБУ, організацією функціонування якого і займається від 2016 року.

Ще з 2014 року був першим заступником Олександра Климчука. Вже після звільнення останнього він тимчасово виконував його обов’язки.

Кого Зеленський призначив головним розвідником в СБУ - рис. 2

Відомо, що Олександр народився у 1973 році в місті Харкові. У 1995-му він закінчив Київський військовий інститут управління і зв’язку за фахом автоматизовані системи управління (інженер-математик). Крім того, він навчався у Львівському національному  університеті ім. І. Франка за фахом міжнародна економіка (економіст), який закінчив у 2005 році. Потім ще вступив до Харківської національної юридичної академії ім. Я. Мудрого за спеціальністю юрист-правознавець, навчання у якій завершив у 2014-му році.

Теги: