Коли будуть канікули для школярів і студентів та про вступ-2022 на Дніпропетровщині

У одних 1 червня, а у інших 1 липня. Коли почнуться канікули у школах, кожен заклад вирішує самостійно, в залежності від виконаного навчального плану.

Про це Відкритому розповіла начальниця управління науки, вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки ОВА Любов Кравченко.  

Любов Кравченко

Любов Кравченко

Навчальний рік має тривати 170 днів. З початку війни у багатьох типах закладів освіти були вимушені канікули на 2 тижні. У закладах загальної середньої вони були у всіх, а у професійно-технічних та вищих десь були, десь ні.

«Найголовніше виконати освітні програми, навчальні плани та державний стандарт здобуття освіти. Тому, в залежності від цього, кожен заклад освіти орієнтується на те, коли у нього закінчиться навчальний рік. Законодавство нам каже, що він має завершитися не пізніше 1 липня. Тому до цієї дати у всіх є можливість «підтягнути хвости». Кожен заклад індивідуально визначає коли почнуться канікули. Щодо закладів професійно-технічної, фахової, передвищої та вищої освіти – у червні в них здійснюється державна кваліфікаційна атестація, тому навчальний рік триває до 1 липня», – пояснила начальниця управління науки, вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки ОВА Любов Кравченко.

Стосовно вступу 2022, наразі завершилася реєстрація на цьогорічні випробування до вишу. Складати національний мультипредметний тест забажали понад 30 тис абітурієнтів із Дніпропетровщини. Тепер майбутні абітурієнти мають у травні підтвердити бажання складати тест на власній інформаційній сторінці. Національний мультипредметний тест міститиме 60 завдань з української мови, математики, історії України. Вони відповідатимуть змісту програм ЗНО з цих предметів. На виконання абітурієнти матимуть 90 хвилин. Цьогоріч тест складатимуть для вступу до вишу на основі повної загальної середньої освіти. На всі спеціальності на бюджет та окремі – на контракт.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «Враг обстрелял Криворожье «градами», — Резниченко о ситуации на Днепропетровщине.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,