Коли долар впаде та скільки у світу лишилося зернових запасів – дніпровський економіст Крапивко  

Як зазначається, станом на ранок 26 травня вуличний курс долара у деяких обмінниках становить 38- 39 гривень, хоча два тижні тому його можна було придбати за 34,2 грн. Основними причинами здорожчання валюти називають ажіотаж українців та вплив валютних спекулянтів. Попри це, у зв’язку з відміною державного регулювання курсу у банках, він в Україні може стабілізуватись.

Про це Відкритому розповів економічний експерт Михайло Крапивко.    

Михайло Крапивко

Михайло Крапивко

Аби розповісти про ситуацію з курсом долара в Україні, економічний експерт з Дніпра наводить фактори, які впливають на нього як реально, так й інформаційно.

«Реально впливає баланс валюти: наразі у нас її поступає від експорту менше. Адже, наприклад, проблеми з продажем зерна та металу. Також, в Україні зменшився імпорт побутової техніки, автомобілів і так далі. А з іншого боку, у нас збільшився вихід валюти на імпорт с війського озброєння, плюс прихід валюти від міжнародної економічної допомоги. Світ кожного місяця тільки на стабілізацію нашого бюджету дає порядком 5 млрд доларів. Сюди ж різні гранти на гуманітарну та військову допомогу – від 100 до 800 млн доларів. Все це валютні поставки, тому валютний баланс у нас виглядає абсолютно непогано», – пояснює економічний експерт Михайло Крапивко.

Щодо інформаційного фактору впливу на курс долара в Україні, наразі багато спекулятивної розкрутки. Адже, з початку повномасштабної російської агресії, в Україні був закритий продаж іноземної валюти громадянам. Через це запрацював чорний ринок, пояснює дніпровський експерт.

«Наш народ дуже винахідливий. Схема була така: якщо в Україні покласти на платіжну картку гроші у гривні і виїхати за кордон, то за кордоном цю гривню можна перетворити в іноземну валюту за фіксованим курсом НБУ – 29,25. Потім можна з цією валютою повернутися до України і продати її в обмінному пункті за ринковим курсом, наприклад 37-38 гривень. Тому Нацбанк України відмінив обмеження на зняття іноземної валюти. За даними НБУ, за рахунок таких курсових спекуляцій відтік валюти з України становив більше $100 млн на добу», – розповів Михайло Крапивко.

За прогнозом економічного експерта, найближчіми днями ситуація з доларом може стабілізуватися. Спекулятивна розкрутка діятиме ще трохи часу, але вона незабаром впаде. Звичайно, до курсу 28 гривень ми не повернемося, але відкат назад точно буде – підсумував Михайло Крапивко. Міняти іноземну валюту сьогодні він не радить.

Скільки у світу лишилося зернових запасів – дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Президент Украины поддержал петицию о визовом режиме для россиян.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,