Коли у Дніпрі відреставрують центральну синагогу

У Дніпрі проходить масштабна реконструкція та реставрація будівлі центральної синагоги «Золота Роза». Про це Відкритому повідомили у прес-службі єврейської громади Дніпра.

Реконструкція здійснюється з ініціативи родини Зельдіс — членів Опікунської ради єврейської громади Дніпра.

Зараз фасад синагоги знаходиться в лісах, обтягнутих зеленою сіткою, і вхід у головний молитовний зал здійснюється через центр «Менора».

album002

Будівля синагоги — у зелених лісах

Роботи з реставрації фасаду ведуться досить активно, і зовсім скоро будівля синагоги постане в оновленому вигляді.album004

Реставрують фасад синагоги

«Буде кілька етапів роботи, і всі вони завершаться до Рош А-Шана, тому у свято парафіяни прийдуть в оновлену синагогу. Зараз проводиться гідроочищення фасаду, потім зроблять жорстке очищення та знімуть весь верхній шар, пізніше будуть закладені тріщини в історичній будівлі. Далі буде встановлена ​​армована сітка, на яку нанесуть спеціальну фасадну шпаклівку, що захистить будівлю від кліматичних перепадів. Фінальною стадією стане фарбування будівлі, при цьому буде використана британська фарба, яку ми спеціально привезли, бо такої в Україні на ринку поки що немає. Кілька шарів цієї фарби допоможуть синагозі мати привабливий вигляд протягом десятиліть, і за нею дуже легко доглядати. В цьому році ми плануємо відремонтувати головний фасад синагоги, що виходить на ріг вулиць Шолом-Алейхема та Магдебурзького Права, і частину будівлі, що виходить у двір», — зазначив Владислав Зельдіс.

album009

Роботи планують завершити до кінця вересня

Зазначимо, що Рош А-Шана — єврейський Новий рік. Його відзначають восени. Цього року — 29 вересня — 1 жовтня.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що біля Дніпровського університету з арт-об’єкта змили тематичні написи.

Теги: