«За фігурами — 3». У Дніпрі відбудеться автопробіг ретро-машин за участю переселенців.
Про це Відкритому розповіли директор Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу» Михайло Прудніков, директор Музею українського живопису Сергій Бурбело та автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.
У Дніпрі відбудеться автопробіг ретро-машин за участю переселенців. Назва подорожі «За фігурами — 3». Така собі екскурсія пройде 9 квітня об 11:00. Ретро-автомобілі проїдуть міськими вулицями з назвами українських міст-героїв. Таких як Маріупольська, Бердянська, Харківська, Луганська, Сумська, Чернігівська, Лисичанська та інші. Разом із екіпажами у ретро-автомобілях їздитимуть переселенці.
«Наші музеї лишилися у стороні. Проте, навіть в такий час ми намагаємося поєднувати творчість та допомогу людям. У нашому місті реально багато тимчасових переселенців. Ми хочемо їм показати наше місто, зараз сонечко, гарна погода. Наше завдання – познайомити наших гостей з Дніпром, бо частина з них вони можуть тут лишитися й бути нашими земляками», – розповів директор Дніпровського науково-технічного музею «Машина часу» Михайло Прудніков.
Михайло Прудніков
Серед вимог до учасників подорожі «За фігурами — 3»: автомобіль старше 30 років, бажання та заднє сидіння, куди будуть садити переселенців.
Однак перед стартом Музей українського живопису організовує акції в рамках екскурсії. Бажаючі вимушені переселенці розмалюють стіну одного з готелів.
«Люди малюватимуть міста, з якого до нас приїхали. Адже у Дніпрі наразі мешканців з усіх точок країни, де ведуться бойові дії. Окрім того, ті, хто долучиться – мають намалювати й символ свого міста. Так, кожен зможе зайнятися творчістю. Різнокольорові фарби та пензлики ми вже приготували», – розказав директор Музею українського живопису Сергій Бурбело.
Сергій Бурбело
Автопробіг «За фігурами — 3» пройде в Дніпрі вже третій раз. Під час екскурсії переселенців будуть підводити до міні-скульптур та розповідати про наше місто. Більш того, на локаціях будуть спеціальні завдання – тому формат схожий на квест.
«Міні-скульптури «Відчуй Дніпро» дуже допомагають легко й швидко дізнатися про історію нашого краю. Наприклад, біля скульптури «Фанат Дніпра ми розкажемо про фанатський рух нашої футбольної команди. Або ж дітям буде цікава фігурка «Кіт Василь», який їв сметану і бігав за мишкою. Ми хочемо людей відволікти від того жахіття, яке вони пережили», – розповів автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.