Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото

Річка Дніпро поступово перетворюється на болото, через що у водоймі почала гинути риба. Про це Відкритий повідомляє з місця подій.

Ріка Дніпро вражає своєю величиною, аджеї її водні ресурси становлять близько 80% від всеукраїнських. Містяни щодня милуються красою річки та роблять на її тлі купу світлин на згадку. Деколи вона виглядає стрімкою та хвилюючою, але час від часу потік води ніби зупиняється, і Дніпро перетворюється у зелене болото. Щороку дніпряни споглядають за цвітінням ріки, особливо цей процес стає помітним у серпні. Поверхня водойми покривається трав’янисто-зеленим «покривалом» із водоростей. Екологи міста б’ють на сполох та пояснюють, чим це може загрожувати екосистемі ріки.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 1

На водоймі з’явилося багато латаття.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 2

Водойма має бразолійно-зелене забарвлення.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 3

Щороку містяни спостерігають за цвітінням річки.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 4

Найчастіше вода вкривається зеленим прошарком саме у серпні.

Екологи називають кілька факторів, які впливають на ситуацію, та наголошують, що більшість із них спричинені саме діяльністю людини, бо на забрудненість Дніпра впливають стічні води, з якими до водойми потрапляють хімічні елементи. Так, еколог Тетяна Лампіка запевняє, що однією з причин появи зеленого покрову на поверхні водойми є стара система міських каналізацій.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 5

Екологи називають кілька факторів, які могли спричинити таку ситуацію.

«Велика кількість неочищених стоків потрапляє через міські ливнівки та  каналізації. Одним із найбільших забруднювачів річки Дніпро є міські водоканали. Ми з вами користуємося мийними засобами, в яких містяться фосфати різної концентрації. І чим дешевше мийний засіб, тим більша в ньому концентрація фосфатів. Коли будували міські очисні споруди, мийних засобів не було, тому вони не розраховані на те, щоб очищати все, що ми скидаємо. Фосфати сприяють тому, що розвиваються такі зелені водорості, які створюють ефект «мачмали зеленої». Вони повністю закривають поверхню, перешкоджаючи надходженню кисню, через що у воді гине риба», — розповіла еколог Тетяна Лампіка.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 6

Через цвітіння водойми гине багато риби.

«Іншим забруднювачем Дніпра є підприємства, які скидають у воду різні за складом хімічні елементи. Крім цього, є чинник, якого ми взагалі не бачимо, — господарства, що не мають жодних дозвільних документів. Також не менше впливає діяльність феремерів. Зараз ми фіксуємо те, що обробляють поля, які знаходяться дуже близько до малих і великих річок. Звісно, до річки разом з чорноземом потрапляють пестициди та гербіциди, якими труять комах. Сукупність цих реагентів призводить до такого результату, який ми бачимо зараз», — зазначила еколог.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 7

Така ситація може загрожувати й іншим мешканцям водойми.

Мертва риба та зелена водойма: Дніпро поступово перетворюється на болото - рис. 8

Все залежить від того, чим вони харчуються.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпропетровській області чистять ріку Чаплинка.

Теги: