«Ми більше так не будемо»: у Facebook прослуховували аудіоповідомлення користувачів

Компанія Facebook наймала сторонніх підрядників для прослуховування і розшифровки звукових повідомлень користувачів соцмережі. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Bloomberg.

У Facebook визнали, що розшифровували аудіоповідомлення, але запевнили, що більше цього не роблять.

У заяві компанії, яку наводить Bloomberg, зазначено, що прослуховування і розшифровку припинили «понад тиждень тому». Також у заяві сказано, що користувачі, чиї повідомлення піддавалися розшифровці, погоджувалися на це, обираючи спеціальну опцію у програмі Messenger для Facebook.

Підрядники перевіряли правильність розшифрування голосових повідомлень штучним інтелектом Facebook. Водночас джерела Bloomberg повідомили, що багато сторонніх підрядників, які займалися розшифровкою голосових повідомлень, були приголомшені, оскільки їм не казали, де були записані ці звукові повідомлення, і яким чином їх отримали. Працівники слухали розмови, але не знали, навіщо вони їх розшифровують, пояснюють джерела.

Bloomberg пише, що Facebook не повідомляла користувачам, що їхні голосові повідомлення будуть прослуховуватися третіми особами. Політика використання даних Facebook передбачає збір «контенту, повідомлень та іншої інформації, яку ви надаєте при відправці повідомлень або спілкуванні один з одним». Конкретних згадок про аудіо у цій угоді немає, наголошує агентство.

«Ми більше так не будемо»: у Facebook прослуховували аудіоповідомлення користувачів - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що Facebook планує перейменувати Instagram і WhatsApp.

Теги: