Міграція українців: як зустрічають біженців та який статус краще оформити за кордоном

За два тижні з України виїхало 2 мільйони людей. Люди, фактично, їдуть закордон не знаючи – які умови їх там чекають. Куди звертатися, перетнувши кордон, і який краще оформити статус?

Про це ми поговорили під час прямого ефіру на телеканалі Відкритий з туристичною експерткою Вікторією Надєїною. 

Вікторія Надєїна

Вікторія Надєїна

Рекордна кількість українців зараз приїхало до Польщі, Румунії, Молдови. Коли ви перетинаєте кордон, там вас відразу чекають волонтери. Зокрема, у Польщі система прийому біженців вже налагоджена, й вас відразу забирають аби поселити – у гуртожитках, хостелах, дехто забирає українців до себе додому. Проте можуть й поселити масово в спортзалах, тут на удачу – розповіла туристична експертка. Майже всюди вимушених мігрувати біженців годують три рази на тиждень, також цей статус передбачає соціальну виплачу в середньому 200 євро на одну людину. Однак, є ризики:

«Статус біженця – річ неоднозначна. Багато людей її намагаються уникнути, адже це перш за все рамки: наприклад, вам надають харчування, проживання та виплачу, однак забирають паспорт громадянина України. Й його ви не отримаєте. Допоки не вичерпається термін наданого статусу, навіть якщо війна закінчиться через тиждень й людина захоче поїхати додому. Також з таким статусом складніше офіційно працевлаштуватися. Можна оформити краще статус тимчасового проживання або укриття, це щось середнє між біженцем та звичайним перетином кордону», – пояснила туристична експертка Вікторія Надєїна.

Зі статусом тимчасового проживання або укриття проживання та харчування також надається, додала Вікторія.

Детальніше про статуси за кордоном, пошук інформації та правила поведінки за кордоном дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре обновили список городских бомбоубежищ и их интерактивную карту.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: , , , ,