Мікоризація сільськогосподарських рослин

Сільськогосподарські рослини протягом всього періоду вегетації тісно взаємопов’язані з навколишнім середовищем.  Навколишнє середовище є одним з основних факторів що впливає на урожайність сільськогосподарських культур, тому його впливу на рослини було присвячено досить багато уваги науковців.  Особливо цікавою є форма симбіотичних взаємовідносин рослин з різноманітними видами мікроорганізмів.

Мікоризація сільськогосподарських рослин - рис. 1

Російським вченим Камінським у 1881 році було досліджено особливу форму симбіозу грунтових видів грибів з рослинами – мікоризу.

Мікориза утворюється на тоненьких відгалудженнях бічних корінців. Формування мікоризи змінює мінеральне живлення, гормональний баланс, вуглецевий обмін та інші фізіологічні процеси рослин.

Така симбіотична асоціація забезпечує рослини  поживними речовинами із ґрунту (в основному фосфор, азот і калієвмісних), а також допомогає пережити несприятливі умови навколишнього середовища. У свою чергу, рослини надають грибам вуглеводи і ліпіди які необхідні для їх розвитку.

Зважаючи на такі властивості мікоризоутворюючих грибів їх застосування в сільському господарстві набуло широкого поширення. Одним із найпоширеніших видів що застосовуються є гриби роду Glomus.

Одним із найкращих мікоризних препаратів на ринку України є Мікофренд. До складу даного препарату входять мікоризоутворюючі  гриби  роду Glomus, корисні гриби антагоністи збудників хвороб  Trichoderma harzianum, а також інші корисні мікроорганізми, що покращують мікоризацію рослин (Bacillius Megaterium  var.  phosphaticum, Streptomyces sp., Pseudomonas fluorescens, Bacillus subtilis, Enterobacter  sp  та Bacillus muciloginosus), БАРи.  Загальне  число  життєздатних клітин (1,0 – 1,5)×108 КУО/мл.

Мікофренд добре зарекомендував себе завдяки фунгіцидним властивостям (препарат знезаражує насіння від збудників пліснявіння та кореневих гнилей), а також покращувати азотне, калійне та фосфорне живлення рослин.

Мікофренд застосовують для мікоризації зернових, бобових, технічних, овочевих, плодових та ягідних культур. На зернових, бобових та технічних культурах препарат застосовують під час передпосівної обробки насіння обприскуванням у день висіву насіння робочим розчином препарату або вносять його в рядок під час посіву.

На овочевих, плодових та ягідних культурах ефективним методом застосування мікоризного препарату є замочування кореневої системи рослин у робочому розчині препарату. Також, мікоризний препарат можна вносити з поливною водою через систему краплинного зрошення.

Теги: , ,

...