Мінрегіон розгляне можливість проєктування у поліклініках дитячих куточків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів. Про це Відкритий дізнався з повідомлення заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе.

Зокрема, планується розглянути таку пропозицію змін – влаштовувати дитячі ігрові куточки у публічному просторі поліклінік.

«Нещодавно я проводив опитування на своїй сторінці у соцмережі Facebook щодо необхідності влаштування дитячих куточків у поліклініках. Реакція людей неоднозначна – майже 4,5 із 4,7 тисячі користувачів Facebook, які взяли участь в опитуванні – за дитячі ігрові куточки в цих медзакладах. Але було чимало коментарів проти. Тому ми вирішили більш детально вивчити це питання, проаналізувати досвід інших країн, щоб визначити, чи дійсно необхідні такі куточки. Бо найголовніше – це безпека, комфорт і здоров’я наших дітей», – зазначив Парцхаладзе.

Серед плюсів проєктування дитячих куточків у поліклініках користувачі мережі назвали зручність та комфорт дітей, які можуть погратися, помалювати, почитати або, наприклад, скласти пазл в очікуванні лікаря. Також такі ігрові куточки можуть їх дисциплінувати та організувати, щоб вони не бігали коридорами та не заважали іншим відвідувачам та роботі лікарів.

«Сьогодні наші поліклініки своїми сірими коридорами та стінами лише викликають тривогу у дітей від походу до лікаря. І зовсім не налаштовують на позитивний лад. Думаю, активності в ігровій кімнаті могли б не лише зайняти їх час на очікування приймання, а й відволікти від зайвих переживань», – додав Лев Парцхаладзе.

Дитячих ігрові куточки та зони у поліклініках сьогодні широко розповсюджені в США та країнах Європи, зокрема, Німеччині.

Державні будівельні норми (ДБН) поширюються на проєктування нових і реконструкцію чинних будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

У проєкті нових ДБН пропонується переглянути вимоги щодо:

  • місткості лікарняних палат – як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;
  • комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;
  • спеціального обладнання для палат;
  • інклюзивності медичних закладів;
  • проєктування службових приміщень для персоналу;
  • влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проєктування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;
  • рекуперації та вентиляції тощо.

Проєкт нових ДБН розробляється за участю Міністерства охорони здоров’я України, фахівців галузі, експертів та громадськості.

DSC 0288

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні з першого жовтня посилять пожежну безпеку у готелях.

Теги: